“Без дефіциту”: черкаські пацієнти не відчувають дефіциту компонентів крові

07 квітня 2020, 15:30

фото тематичне

Черкаські пацієнти, яким показано переливання крові, дефіциту її компонентів не відчувають. Усі медзаклади безперебійно забезпечуються компонентами крові за заявками лікарів. Більше немає безкінечного пошуку донорів, чорного ринку крові та розпачу родичів і близьких пацієнтів.

– На щастя, зараз я можу переживати за вирішення багатьох проблемних питань, але не за пошук донорів чи компонентів крові, – розповідає директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов. – Відколи ми почали свою співпрацю з обласним центром служби крові «Черкаси-Плазма», все, що від нас вимагається – вчасно подати заявку про потребу в тому чи іншому компоненті крові. Тобто пошук донорів самих компонентів – це не турбота лікарів чи пацієнтів. Зараз я часто бачу в новинах, що в багатьох регіонах критична ситуація у зв’язку з карантином. Знаю, що у Черкасах теж суттєво зменшилася кількість донорів. Але на постачання компонентів в медзаклади це не позначилося завдяки фаховій роботі, мотивації донорів, інших методів роботи центру крові.

У Черкаському обласному центрі крові розповідають, що цінують кожного донора, освоюють всі можливі методи підвищення культури донорства в регіоні, підвищують ефективність роботи центру та постачання компонентів крові тим, хто цього потребує.

- Так, звичайно, кількість донорів зменшилася, порівняно з докарантинним періодом. Однак ми докладаємо всіх зусиль, аби постійно мати 5-денний запас крові і тримаємо ситуацію під контролем, – говорить заступник директора Черкаського обласного центру служби крові «Черкаси-Плазма» Ярослав Березань. – Ми докладаємо усіх зусиль, аби в час епідемії лікарі могли зосередитись на лікування пацієнтів,  а хворі - на одужанні. Тому ми вдячні всім донорам, які попри карантин і страх перед вірусом знаходять сили і можливості прийти до нас на донацію. Ми завжди чекаємо донорів, адже центр збирає не лише кров для лікарень, але й плазму для виготовлення препаратів. Таке розподілення дозволяє ефективно працювати із потоком відвідувачів: в разі відсутності дефіциту вашої групи крові, ми запропонуємо стати донором плазми, яку перероблять на ліки. Тому можете бути певні, що кожна донація в нашому центрі - це врятоване життя. Також, виплати для донорів в центрі вдвічі вищі, ніж в інших регіонах.Черкаські пацієнти не шукають донорів і не оплачують компоненти крові. Пошук донорів тепер – це винятково завдання центру крові, а оплата компонентів – із бюджетів, якими фінансуються медзаклади. Так, ми просимо лікарів, аби вони пропагували донорство, закликали ставати донорами рідних і близьких пацієнтів, яким потрібне переливання. Але все це на добровільній і благодійній основі.

Поки в інших регіонах б'ють на сполох, заявляють про нестачу крові певних груп, бідкаються у зв’язку з замалою кількістю донорів, у Черкасах дефіциту компонентів крові немає, донори йдуть здавати кров, адже в центрі дотримано всіх можливих заходів безпеки. Черкаський обласний центр служби крові «Черкаси-Плазма», робота якого побудована на основі державно-приватного партнерства, - один із мережі таких закладів по всій Україні. Новітнє обладнання, завдяки якому можна зробити надточні аналізи, абсолютна стерильність, абсолютна безпека компонентів крові для пацієнтів – те, що вирізняє центри мережі. Саме тому кількість щоденних донацій у Черкасах відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я, у той час як в інших регіонах цей показник менший у кілька разів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору