Книгу про історію черкаської преси отримають всі бібліотеки Черкащини

07 жовтня 2021, 16:38

У лекційній залі Черкаської обласної бібліотеки ім. Тараса Шевченка відбулася презентація книги, яка вже стала бестселером. „Історія преси Черкащини (ХХ – початок ХХІ ст.)“ — цікавий історичний екскурс у зародження і розвиток преси у нашому краї. Книга унікальна й тому, що є науковою дослідницькою працею, яка додасть краєзнавцям поштовху до вивчення історії місцевої преси, оскільки ця тема до цього часу залишалася поза увагою дослідників.

У рамках чергового засідання клубу «Моя Черкащина» книгу представив автор — історик, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко. Зі словами вдячності за роботу по написанню книги звернулись журналіст Василь Марченко, директор бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш та краєзнавець Борис Юхно.

- Я хотів привернути увагу дослідників та істориків до теми народження та розвитку місцевої преси в історичному ракурсі. Бо вона довгий час взагалі була поза увагою краєзнавців, — зазначив Василь Мельниченко. — Наразі після виходу першої дослідницької праці є сподівання на доповнення видання новими фактами. А ще вже зароджується бажання написати аналогічну книгу про черкаських журналістів, допоки ще збереглися архіви та фотографії. Вже вийшло чудове видання про Петра Жука, про Катерину Таран. На черзі — розповіді про всіх тих, хто присвятив себе професії журналіста, яка є небезпечною та героїчною.

Ідея присвятити власне дослідження темі черкаської журналістики безсумнівно виникла у Василя Мельниченка під впливом батька, який також був журналістом районної ланки. І він змалечку відчував, наскільки важливою для суспільства є місія, яку несуть журналісти.

За словами Григорія Голиша, місцева друкована преса, є тим сегментом життя, без якого й зараз начебто нікуди не дітись. Бо інформація важлива у будь-які часи та епохи.

- І хоча зараз електронні ЗМІ активно витісняють друковані, ті мають право на життя. Причому довге. І сама книга про історію черкаської друкованої преси несе в собі велике джерелознавче значення. Вона дійсно є цінною для істориків. Своєрідним навігатором у великому морі інформації про періодичну пресу. Книга має виховне значення, бо нові покоління журналістів потрібно виховувати на традиціях. А ще ця праця є даниною пам’яті всім тим, хто поклав своє життя заради друкованого слова, — зазначив він.

„Історія преси Черкащини (ХХ – початок ХХІ ст.)“ вийшла друком у лише 400 примірників. Автору дісталась невеличка частка. Попри це він вдячний можливості публікування праці. А ще радіє тому, що книгу-бестселер отримають всі бібліотеки Черкащини.

Автор Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору