Батьки школярів зі Звенигородщини хочуть, щоб їхні діти навчались на Тальнівщині

11 жовтня 2016, 20:39

398-do-shkolu-02

Батьки 15 учнів із Гусакового Звенигородського району хочуть віддати дітей на навчання у Кобринове Тальнівського району. Кажуть, це значно ближче, ніж до Звенигородки, пишуть Вісті Черкащини.

"Влада району намагається зламати нас й інкримінує недогляд за дітьми", – каже один із батьків Роман Поліщук. - Найперше взялися за батьків багатодітних родин. Через суд винесли їм попередження. Ті заплатили 276 гривень судового збору. Керівництво району зневажає й ігнорує місцеву громаду. Ми не хочемо їздити у Звенигородку. Проситимемося у Кобринове".

Минулої п’ятниці батьки зустрілися із учителями та адміністрацією Кобринівської школи. Приїхали двома машинами.

"Ми не маємо права відмовити. Тому показали гостям школу, ознайомили із режимом роботи. Вони були задоволені. Кажуть, розкажемо іншим про побачене і будемо приймати рішення. Ми раді будемо бачити гусаківських дітей у нашій школі", – розповідає директор Кобринівської школи Сергій Голуб.

Перед цим гусаківці спілкувалися із Кобринівським сільським головою Юрієм Книшом.

"Ми тільки за. Наша школа запланована як опорна, – каже Юрій Борисович. – Маємо підтримку і Гусаківського сільського голови. Розумієте, нам Гусакове рідніше чим, скажімо, Заліське чи Онопріївка. Від Гусакового до Кобринового 4 кілометри. Багатьох селян поєднують родинні зв’язки. У нас є свій шкільний автобус, який зараз возить дітей із Гуляйки та Заліського. До Заліського і назад щодня наїжджає 20 кілометрів. То хіба не могли б підвозити учнів із Гусакового? Могли б. Ми і гроші готові на це виділяти. Гусаківська сільська рада теж готова долучитися. Не розумію, чого у Звенигородці впираються? Возити до нас економніше, ніж до них за 20 кілометрів. Думаю, обласне управління освіти має втрутитися в ситуацію, щоб цих 15 учнів мали змогу навчатися у нас№.

Начальник Тальнівського відділу освіти Лариса Коваль теж зустрічалася з жителями Гусакового.

"Щоб підвезення було законним та економічно обґрунтованим, треба, щоб Звенигородський відділ освіти перерахував Тальнівському кошти за підвезення учнів із Гусакового, або щоб обласне управління освіти зробило перерозподіл фінансів між нашими районами. Але все це можна буде робити після прийняття остаточного рішення батьками та написання заяв до Кобринівського НВК".

Начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський знає про ситуацію.

"Закон гласить, що батьки самі мають право обирати своїм дітям місце навчання. Якщо вони обирають Кобринове – нема питань. Буде там шкільний автобус, який возитиме дітей – дуже добре. Не буде – інша справа".

Нагадаємо, що Звенигородська районна рада ухвалила рішення закрити Гусаківську школу. Батьки й учителі не погодилися із цим рішенням і продовжили навчання у своїй школі. Зарплату вчителям ніхто не платив.

Зауважимо, до 1923 року Гусакове було волосним центром Звенигородського повіту. До Гусаківської волості входили Кобринове, Гуляйка та Заліське.

Зараз у Кобринівській школі навчаються 67 учнів і 25 дошкільнят.

Коментарі

Вгору