Баскетбол на візках і стрільба з лука: на Черкащині відбулося тренування з адаптивних видів спорту для ветеранів та людей з інвалідністю (ФОТО)

18 березня 2024, 11:44

На Канівщині відбулося тренування з адаптивних видів спорту для ветеранів війни та людей з інвалідністю. Участь у заході взяли 30 осіб, які стріляли з лука, грали в баскетбол на візках, каталися на хендбайку й метали ядро.

Ця ініціатива впроваджується в межах програми підтримки військових, ветеранів та їхніх родин "МХП Поруч", за сприяння БФ "МХП – Громаді" та ГО "Спілка поранених військових України "Міцні 300".

Голова ГО "Спілка поранених військових "Міцні 300" Андрій Кучер розповідає, що такі тренування проводять, аби на власному прикладі показати ветеранам важливість спорту під час реабілітації. 

- Мета нашої спілки довести, що ветерани - цінність України і привести хлопців в адаптивний спорт, адже незалежно від складності поранення завжди є можливість знайти спорт, що підійде саме тобі. Звичайно, спочатку можуть виникати складнощі, особливо в тих, хто має свіжі поранення. Саме тому ми проводимо такі заходи, аби показувати все на власному прикладі. Ветеранам надзвичайно важливо об’єднуватися, лише разом ми можемо рухати систему в бік того, щоб нас почули. Як людина з пораненням, я кажу, що система дуже часто ігнорує наші індивідуальні запити, адже в кожного з нас - різні поранення. Наприклад, у мене не підіймається рука через те, що я не отримав належної допомоги. І таких, як я, тисячі. Якраз у єднанні ми можемо впливати на ці речі. Хочу подякувати "МХП-Громаді" за те, що співпрацюють з нами, а також своїм побратимам, які сьогодні приїхали зі мною на цей захід, - говорить Андрій Кучер.

Тренування з адаптивного спорту - приклад заходів, які мають підтримку в межах одного з напрямів програми "МХП Поруч" - розвитку реабілітації в Україні, зауважує керівниця Центру із взаємодії з ветеранами та військовими компанії МХП Діна Лисакова.

- Наш центр створено для реалізації програми "МХП Поруч". Ця програма про індивідуальний супровід та комплексну підтримку військових, ветеранів, членів їхніх родин, а також тих, хто чекає рідних з фронту. У межах програми ми надаємо юридичну, психологічну підтримку людям, які до нас звертаються, допомагаємо в лікуванні та працевлаштуванні, також розвиваємо локальні ветеранські простори та проводимо заходи для військових, - пояснює Діна Лисакова. - Ми робимо акцент на розвиток більш локальної реабілітації, бо віримо в те, що якщо реабілітаційні осередки будуть в кожній громаді, в кожній області по Україні, то ми будемо надавати більш якісну та комплексну підтримку в лікуванні наших військових і ветеранів. Спорт - це рух, це життя. Під час нього люди реабілітуються не лише фізично, а й ментально, тому ми підтримуємо такі заходи й раді співпраці з ГО "Міцні 300", які розвивають адаптивний спорт.

Після лікування та першої фази відновлення особливо актуальною стає оздоровчо-рухова активність. Цей період є важливим для соціалізації та адаптації ветерана до життя в громаді.

- Ми прагнемо, щоб кожен ветеран, який повертається додому до своєї родини, на роботу, до громади — знайшов себе в цивільному житті та відчував підтримку. І якраз такі ветеранські тренування допомагають формувати ветеранську спільноту, створюють можливості для взаємодії, співпраці та взаємопідтримки між ветеранами та іншими жителями громади, – каже директорка БФ "МХП – Громаді" Тетяна Волочай.

Ветеран Євгеній Руденко з Канева вже два роки працює в МХП. Чоловік прийшов на посаду фахівця з продажу неліквідних ТМЦ після того, як отримав поранення.

- Я воював з 2014 року, поранення отримав у 2015-му. На той час, якщо чесно, було мало проєктів для ветеранів. Було важко. Реабілітацію я проходив 2-3 роки і то все своїми силами. Зараз я радий, що є багато програм для ветеранів і хлопцям є куди повертатися, - розповідає Євгеній. - На роботу в МХП я влаштувався вже після поранення. Співбесіду пройшов швидко. Робота хоч нелегка, адже це логістика, транспорт, до мене не було жодних питань, чи я справлюся. Зараз же, коли є "МХП Поруч", упевнений, хлопці, які повертаються в компанію, отримають всебічну підтримку й сприяння.

Додамо, що надалі тренування з адаптивного спорту проходитимуть і в інших містах та селах країни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору