Багатофункціональний палац спорту для ігрових видів спорту хочуть звести у Черкасах. Із місцем уже визначилися – побудують його на полігоні. Орієнтований на проведення змагань із баскетболу, Палац вміщатиме й інші види спорту та збиратиме понад дві з половиною тисячі глядачів, інформує Громадське ТБ:Черкаси..
У жовтні на прес-конференції генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський повідомив: в Україні планують будувати нові зали і реконструювати старі. Були серед переліку міст, де розвиватимуть баскетбольну інфраструктуру, і Черкаси.
- У державному бюджеті на 2018-й рік є 150 мільйонів гривень. Це дасть можливість розпочати будівництво Палаців спорту у п’яти містах України. Кількість глядацьких місць у цих спорудах налічуватиме щонайменше 2,5 тисячі. За попереднім планом це міста Рівне, Черкаси, Вінниця, Одеса, Дніпро (реконструкція «Метеору»). У цьому переліку можливі зміни, бо на будівництво залів виділяють кошти з держбюджету у розмірі третини від його вартості. А ще дві частини має спрямувати міський і обласний бюджети. Як спрацюють у цьому питанні міста і області – будемо бачити, – зазначив тоді Володимир Драбіковський.
За попередніми підрахунками, на будівництво Палацу потрібно 90 мільйонів. 30 мільйонів має дати Уряд, 30 – область і 30 – місто. На такі умови співфінансування Черкаси пристали та уже визначилися із земельною ділянкою, що відповідає чинній містобудівній документації. Відомий уже і замовник – підприємство «Черкасибудінвест».
- Ми знайшли ідеальне та рівне місце для спорудження Палацу – на полігоні у Південно-Західному районі. З приводу цієї локації протиріч немає. Більше того, у нас уже є робоча документація на продовження вулиці Олени Теліги (Конєва). Вона повинна виходити на вулицю Грушевсього (Котовського). Розвиваючи транспортну інфраструктуру, ми дамо поштовх до освоєння полігону, – розповідає головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.
Наразі є лише типова ескізна пропозиція Палацу, що розроблена київськими архітекторами. Вона ще зміниться, враховуючи потреби нашого міста.
- Поки що ми визначаємося, що має бути у Палаці. Баскетбольні свята проходитимуть не щодня, а лише кілька разів на рік, тому доцільно було б облаштувати приміщення Палацу і для інших видів спорту. «Черкасибудінвест» розпише, які потрібні приміщення і скільки їх має бути та якої площі. А потім проектанти складатимуть усе це до купи, – пояснює Віталій Чернуха.
На паперовий етап головний архітектор дає близько року. Якщо не буде форс-мажорних обставин, ще рік-півтора зводитимуть споруду. На цьому етапі ще усе залежатиме і від підрядника та його потужностей.
Основні проектні рішення
Будівлю майбутнього Палацу мають розмістити на земельній ділянці прощею 2-3 гектари. На території навколо будівлі заплановано облаштування автостоянки для паркування автомобілів глядачів та службового транспорту. Також передбачений комплексний благоустрій території, зокрема і озеленення шляхом влаштування газону з багаторічними травами.
Багатофункціональний палац – багаторівнева споруда прямокутної форми. Комплекс призначений для проведення спортивних змагань з баскетболу (Чемпіонат України та міжнародні змагання), боксу, волейболу, гандболу, тенісу, для тренування спортсменів.
На першому рівні передбачають облаштувати багатосвітлову арену з універсальним спортивним полем, по периметру якої розташовані трибуни та ложі, вестибюль з гардеробними та санвузлами, роздягальні для спортсменів з душовими, туалетами та масажними кімнатами, приміщення для суддів, інспекторів FIFA, центр ЗМІ, технічні та побутові приміщення. На другому рівні розташують приміщення адміністрації палацу спорту, VIP-ложу, технічні та побутові приміщення.
При розробці проекту мають врахувати вимоги щодо доступності людей із інвалідністю та інших маломобільних груп. Передбачені пандуси на входах, нормовані розміри коридорів, сходів, дверних отворів, на трибунах – зручні місця.
Уже другий спортивний палац
Багатофункціональний палац спорту для ігрових видів спорту не єдиний масштабний проект, який планують реалізувати у Черкасах. Уже кілька років у місті йде розмова про Льодовий палац. Його хочуть звести у мікрорайоні «Митниця» на розі вулиць Богдана Хмельницького та Героїв Дніпра.
Майбутній спортивний об’єкт спеціалізуватиметься на грі в хокей, фігурних танцях та масовому катанні на крижаній арені. Він матиме, орієнтовно, два поверхи, заввишки загалом – 17,5 метрів та розрахований буде на близько 700 глядачів.
Члени виконкому навіть погодили проектно-кошторисну документацію на його будівництво, проте у ситуацію втрутився президент хокейного клубу «Донбас» Борис Колесніков.
- На наше замовлення була виготовлена практично вся робоча документація. Вона передбачала одну льодову арену, а коли Колесников запропонував нам приймати і міжнародні змагання, то тепер їх треба уже дві. Якщо говорити умовно, то всього треба удвічі більше: і землі, і площ, і роздягалень, і обслуговуючого персоналу, і навіть місць для проживання, бо потрібен готель. Колесніков навіть збирався приїхати у Черкаси, проте ми так його і не дочекалися, – додає Віталій Чернуха.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram