Банківська система України готова до економічних реформ та розвитку

05 березня 2014, 13:20

Після демократичного перезавантаження інвестори готові вкладати в Україну мільярди. Як відзначають аналітики найбільшого українського банку ПриватБанку, останній раз така пильна увага до України прикута 10 років тому, після помаранчевої революції. Інвестори вірили в те, що нові власті зможуть позбутися корупції і зробити Україну європейською державою. 2004-2008 були часом стрімкого процвітання, який зупинив іпотечна криза в США.


Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Сьогодні в України з'явився новий історичний шанс залишити позаду непрозору економіку, корупційні схеми та стати привабливою з точки зору співробітництва та інвестицій для всього світу. І світ це підтримує.

За словами Джорджа Сороса, Україна відрізняється "диверсифікованою економікою" і "високим якістю людського капіталу" і тому потенційно цікава як об'єкта для інвестицій.

Підтримку демократичних змін і проєвропейського економічного курсу України Європа, США, МВФ проявили не тільки на рівні офіційних заяв, але й конкретними діями.

Вселяє оптимізм готовність надання Міжнародним валютним фондом кредиту в 15 млрд. доларів. Це дозволить наповнити державну казну, яка за словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, порожня. «Розбазарено понад 20 мільярдів доларів золотовалютних резервів, отримано 37 мільярдів доларів кредитів, які зникли в невідомому напрямку», - повідомляв він.

Передбачається, що кредитні кошти МВФ частково підуть на рефінансування старих кредитів МВФ, а частина піде на збільшення золотовалютних резервів. НБУ зможе за рахунок резервів контролювати курс долара в допустимих для економіки рамках. А для іноземного бізнесу кредит МВФ є найкращим доказом, що в Україну можна знову інвестувати. Таким чином, економіка України не зможе розвиватися зовсім іншими темпами.

4 березня почала роботу місія МВФ в Україні. Відбулися перші зустрічі глави НБУ Степана Кубіва і керівника місії Миколи Георгієва, на яких вони обговорили співпрацю та умови МВФ щодо реформування економіки для отримання кредиту.

Крім того, ЄС вирішив виділити кредит Україні. Верховна Рада ухвалила законопроект щодо надання фінансової допомоги з боку ЄС - у сумі до €610 млн. євро.

США також заявили про надання Україні кредитних гарантій на суму не менше одного мільярда доларів на підтримку української економіки. Держсекретар США Джон Керрі заявив: "Ми працюємо над підтримкою України. Зараз визначаємо, які є потреби. Ми заявили про гарантований позику Україні на суму 1 млрд доларів". За словами Джона Керрі, президент США Барак Обама дав відповідні інструкції "знайти всі способи надання прямої економічної допомоги Україні". Ще в неділю міністр фінансів США заявив, що США готові працювати з партнерами для надання Україні тієї підтримки, яка їй необхідна” для економічного зростання і стабільності.

До економічних реформ і розвитку готова і банківська система України: “Національний банк разом з провідними банками повністю контролюють ситуацію на ринку, - повідомив Голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет. - Українська банківська система працює в стабільному режимі, всі платежі і перекази йдуть без затримок. Регулятор робить правильні дії. Ми стабілізували ситуацію, далі будемо говорити про розвиток".

Одностайність кредиторів, до недавніх пір сумнівалися в Україні, пов'язано як з революцією проти корумпованої влади, за європейські цінності, так і з військовою інтервенцією Росії в Криму. Світове співтовариство підтримує суверенітет України в ситуації з Кримом. Лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії і США (країни входять в G8, як і Росія), а також президенти європейської ради та Європейської комісії виступили з офіційною заявою, в якій засудили дії в Криму.

Європа готова допомогти Україні вирішити головну проблему - залежність від російського Газпрому, через який уряд РФ вимагає погашення боргів, грошей, яких у країни немає. Так, Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер обнадіяв НАК "Нафтогаз України", пообіцявши допомогти з погашенням заборгованості в $2 млрд перед російським "Газпромом". "Нафтогаз" має близько $2 млрд "Газпрому" і ми допоможемо оплатити цей рахунок", - повідомив він. Єврокомісар підтвердив готовність надати підтримку діяльності уряду щодо реформування енергетичного сектору та інтеграції енергоринку України в енергетичні ринки ЄС.

Вгору