Банківська система Черкаської області демонструє достатній запас міцності

28 лютого 2014, 14:34

Ситуація на грошово-кредитному ринку Черкаської області у січні 2014 року характеризувалась зростанням зобов’язань за депозитами юридичних осіб та обсягів короткострокових кредитних вкладень, наданих відокремленими підрозділами банків, що функціонують в регіоні.

Станом на початок лютого на території області зареєстровано 616 відокремлених підрозділів банків, що представляють 64 банки-юридичні особи.

Загальний обсяг залучених зобов’язань зріс на 4,6 млн. грн., або на 0,1 % (в цілому по Україні – зменшення на 2 %) і становив 9,4 млрд. грн.

Депозити суб’єктів господарювання збільшилися на 85 млн. грн., або на 5 % (по Україні – зменшення на 5 %) і становлять 1,7 млрд. грн. за рахунок зростання депозитів в національній валюті (на 82 млн. грн., або на 6 % до 1,5 млрд. грн.).

Депозити фізичних осіб-резидентів дещо зменшилися на 80 млн. грн., або на 1,0 % і становили 7,7 млрд. грн., тобто 82 % загального обсягу депозитів. Частка депозитів фізичних осіб у гривні не змінилась і становить 66 %.

Станом на 1 лютого цього року загальна заборгованість за кредитами становила 5,8 млрд. грн., зокрема в національній грошовій одиниці 3,8 млрд. грн., що становило 66 % її загального обсягу, в іноземній валюті – 2,0 млрд. грн. (34 %). Заборгованість за довгостроковими кредитами становить 3,3 млрд. грн., або 56 % від загального обсягу.

У структурі кредитного портфеля переважає частка заборгованості за кредитами, наданими суб’єктам господарювання, яка становить 61 %, а її обсяг – 3,5 млрд. грн. Залишки за кредитами, наданими фізичним особам, становлять 2,3 млрд. грн., або 39 % від загального обсягу.

Середньозважені процентні ставки у січні 2014 року, порівняно з груднем минулого року, за кредитами, виданими суб’єктам господарювання, зменшились на 1,3 п.п. до 16,5 %, за кредитами, виданими фізичним особам, – збільшились на 0,3 п.п. до 26,2 %.

Як зазначає начальник Управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський на сьогодні банківська система області продовжує демонструвати достатній запас міцності та ліквідності.

 За інформацією прес-служби Черкаської ОДА 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору