Банк примушує відшкодовувати чужий борг іншу людину

04 січня 2018, 20:07
Через чужий борг черкащанка Яна Крижанівська може залишитися без житла. На її адресу від одного з банків минулого тижня надійшов лист-попередження. У ньому йдеться про заборгованість по кредиту на суму більш як 600 тисяч гривень, розповідає "Прочерк".

– Живу в приватному будинку, – розповідає Яна Крижанівська. – Кілька днів тому приходить мама і каже, що прийшов лист від банку. Якийсь Бочко Микола винний їм гроші. Адресу вказав нашу. Було два листи: один із попередженням, інший вже з майже погрозами. Ця особа взяла кредит у 2012-му році, і тепер все майно, тобто наше, може бути вилучене в судовому порядку. Телефоную в той банк. На емоціях розповіла ситуацію. Кажуть, що ми ж не ЖЕК і не знаємо, хто і де насправді прописаний. У нашому будинку живемо лише ми з мамою. Вона є власником. Зателефонувала знайомому інкасатору. Порадив негайно викликати поліцію й написати заяву на банк.

Працівники фінустанови радять черкащанці зібрати необхідні документи, аби довести непричетність до позичальника.

– У мене робота, а мама зараз дуже хвора. Лежить у лікарні, – бідкається Яна Крижанівська. – Часу збирати ті папірці ми не маємо. Та й не мусимо доводити щось. Не розумію, як таке взагалі могло статися. Вони ж видають кредити і дивляться на документи. У паспорті є зазначене місце прописки. Та виходить, що хтось може взяти кредит і вказати адресу чужої людини. Тоді проблеми буде мати нікому нічого не винна особа. Я почала дізнаватися про цього Бочка, хто він такий. Виявилося, що він є другом моїх знайомих. До того ж він навіть був у нас удома. Приходили мої друзі з ним. Це було десь три роки тому. А позику оформив на нашу адресу задовго до цього. Як я дізналась, чоловік живе у Золотоніському районі. Нібито має купу боргів.

Заяву до поліції Крижанівська ще не писала. Судитися з банком боїться. Планує все ж зібрати необхідні довідки й надати їх фінансовій установі.

Вгору