Автор з Черкащини став одним з кращих на Всеукраїнському конкурсі

10 квітня 2017, 11:28

Фото: Про все

Черкаський журналіст Назар Вівчарик став лауреатом першого Всеукраїнського конкурсу кращих творів на сільську та аграрну тематику ім. Григора Тютюнника. Його повість «Скарб» вийшла друком у збірці «Душа землі – в людському слова». У суботу 8 квітня збірку презентували у Черкасах.

Конкурс був оголошений торік за сприяння Аграрної парії спільно з видавництвом «Самміт-книга» та Українською бібліотечною асоціацією. На конкурс надійшло близько сотні творів - як прози, так і поезії. Серед них був і твір, написаний Назаром Вівчариком. Повість автора з Черкащини потрапила до десяти найкращих, відібраних журі. Всі твори переможців тепер можна прочитати у збірці «Душа землі – в людському слові».

- Григір Тютюнник – це улюблений письменник моєї дружини, тому вона мені неодноразово казала, щоб я не осоромився, посилаючи свій твір на конкурс, - розповідає Назар Вівчарик.

Автор зазначає, що сам зростав у міському середовищі, адже спершу жив у Смілі, а нині - у Черкасах.

- Але в мене були дід і баба, до яких я мав змогу їздити в село. Також читав українських письменників, у яких важливою лінією проходить тема села, - каже автор. – А тема повісті виникла, коли з тестем розбирали стару повітку і в стіні знайшли гніздечко, у якому були горішки.

У центрі твору – два брати, які розшукують в селі скарб. Деталі сюжету на презентації автор до кінця не розкрив, щоб у читачів була мотивація взяти збірку та прочитати самостійно.

Фото: Про все

Повість «Скарб» - невелика за обсягом, але захоплює вже з перших рядків – так кажуть ті, хто вже встиг погортати збірку.

На презентацію до Черкас приїхали і засновники Всеукраїнського конкурсу, зокрема, заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

- Перед собою ми ставимо важливу задачу – об’єднати людей, навколо тих перемог, якими ми можемо пишатися сьогодні, - каже він, розповідаючи про мету створення конкурсу. – На жаль, нині у державі немає пріоритету у розвитку культури, чомусь не знаходяться кошти, щоб молоді автори могли друкуватися та доносити свою творчість до українців. Тому, Аграрна парія і прийняла рішення заснувати творчий конкурс, аби молоді письменники та поети мали можливість презентувати свою творчість широкому загалу.

Як розповідає поетеса, голова оргкомітету Всеукраїнського літературного конкурс ім. Григора Тютюнника Леся Мудрак, ідея створення конкурсу виникла несподівано за пропозицією видавництва «Самміт-книга». Вона зазначає, що нині є різні конкурси, але не вистачало саме такого, де б писали про природу, землю, на сільську та аграрну тематику.

- Тому ми звернулися по підтримку до Аграрної партії, яка найближча саме до теми села, - говорить Леся Мудрак.

Вона також високо відзначила і твір черкащанина, говорячи, що він їй нагадав довженківську творчість.

До речі, прочитати «Скарб» Назара Вівчарика, а також інших авторів збірки відтепер можна у бібліотеках Черкас.

А сам Всеукраїнський конкурсу кращих творів на сільську та аграрну тематику ім. Григора Тютюнника, уточнюють його засновники, буде щорічним. Його новий старт оголосять вже восени, тож стати лауреатами мають можливість й інші черкаські автори.

Коментарі

Вгору