Аномальний червень на Черкащині: у гідрометцентрі розповіли про погоду на вихідні

21 червня 2019, 12:14

Такого спекотного червня на Черкащині ще не було. Середньодобова температура аномально висока, більше 10 днів черкащани перебувають в «обіймах» +30º, дощу не має. А температура води в Дніпрі уже вранці як «парне молоко», +27º. 

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Причиною цього спекотного періоду – великий антициклон, який блокує проходження циклонів і атмосферних фронтів, які несуть опади і прохолоду.

Від такої спеки страждають люди, плавиться асфальт, «закипають» автомобілі, витримати шлях під час поїздки в громадському транспорті, потрібно володіти міцними нервами і добрим здоров'ям. Висихає ґрунт, рослин від висихання рятує висока вологість повітря в денні години, тривалі роси, тому навіть при денному в’ялені, в нічні години вони відновлюють баланс вологи. Все чекає дощу та послаблення спеки.

Щодо погодних планів на уїк-енд, то синоптична ситуація на Черкащині у найближчі три доби суттєво не зміниться. Атмосферні фронти в окремі періоди наближуватимуться до нашого регіону, але вони малоактивні, тому дощів не очікується. Продовжимо знемагати від спеки, яку формує жарке та сухе повітря що надходить з нижнього Поволжя. Найкоротші ночі дуже теплі 16-21º, а найдовші дні спекотні 30-34º. 

Надзвичайна (5-го класу) пожежна небезпека охопила всю область, тому рятувальникам потрібно бути напоготові - зростає ймовірність лісових пожеж.

Коментарі

Вгору