Антимонопольний комітет України своїм рішенням від 17 березня поточного року, зобов’язав Черкаську обласні лікарню усунути порушення тендерного законодавства у сфері закупівлі медичних засобів для гемодіалізу, інформує УНН з посиланням на АМКУ.
“17 березня 2016 року Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель прийнято рішення, згідно з яким комунальний заклад „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради“ зобов’язано внести зміни до документації конкурсних торгів на закупівлю — „Матеріали для ниркового діалізу (витратні матеріали для гемодіалізу)“ з метою усунення порушень, зазначених в мотивувальній чистині цього рішення”, — сказано у повідомленні АМКУ.
Як випливає зі скарги, на підставі якої було прийнято відповідне рішення АМКУ, з умов оголошеного тендеру випливає, що усі комплекти для гемодіалізу, які намагалася придбати Черкаська лікарня, “можуть поставлятися тільки Учасниками, які одночасно мають відповідні повноваження на представництво продукції від компаній Gambro та Nipro, а саме авторизованими представниками: ТОВ “Діалсервіс”, ТОВ “РУМЕД”, ТОВ “А-СЕПТ”.
Також, Замовник не вказав чітку кількість потрібних йому магістралей для гемодіалізу.
“Аргументи Замовників на неможливість визначити необхідну кількість відповідних магістралей для гемодіалізу, є нікчемними та безвідповідальними, знаючи кількість пацієнтів, що закріплені за відділеннями гемодіалізу та кількість відповідних типів апаратів для гемодіалізу можна порахувати потребу з похибкою меншою ніж 0,1%”, — зазначено у скарзі до АМКУ.
Крім того, як сказано у документі, “у 2015 році Замовник (Черкаська обласна лікарня, — ред.) проводив закупівлю 14250 аналогічних комплектів для проведення сеансів гемодіалізу на загальну суму 20493920,20 гривень (протокол розкриття та відомість цін надається). В результаті закупівлі, що проводилась в цілому, вартість комплекту витратних матеріалів запропонованих ТОВ „Діалсервіс“ склала в середньому близько 1400 гривень. В той же час, при проведенні закупівлі ДОЗ КМДА окремо за кожним комплектом вартість аналогічних комплектів, запропонованих переможцем, в середньому склала близько 1100 грн за комплект (протоколи розкриття та відомості цін додаються). В результаті своїх дій Замовник втратив можливість зекономити у 2015 році понад 4 275 000 гривень державних коштів”.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram