Черкаським обласним територіальним відділенням були надані рекомендації ТОВ «Черкасихліб ЛТД», ПАТ «Ватутінськийхлібокомбінат», ЗАТ «Трудовий колектив «Уманьхліб», СТОВ «Агроспілка», ТОВ «Агрофірма «Доступ», ТОВ «Вектор», Хлібокомбінату Монастирищенського РайСТ, Тальнівському хлібокомбінату Тальнівського РайСТ, Гельмязівському хлібокомбінату Золотоніського РайСТ, Хлібокомбінату Чорнобаївського РайСТ, ФОП Плужник В.М., ПАТ «Продтовари».
За даними моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари, що проводилась територіальним відділенням, впродовж останніх місяців спостерігається тенденція стрімкого підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби.
Аналіз структури собівартості хліба та хлібобулочних виробів свідчить про те, що найбільшу частку (понад 40%), в залежності від сорту хліба, становить вартість борошна. Однак, враховуючи цінову ситуацію на ринку зерна та борошна, на сьогодні відсутні об’єктивні економічні підстави для значного зростання цін на хліб та хлібобулочні вироби, що є продуктом соціального значення.
Ціни на інші складові хліба з січня 2015 року зазнали певного підвищення, зокрема, на цукор, олію, на паливо та електроенергію. Проте, враховуючи, що загальна їх частка у собівартості хліба, як правило, не перевищує 10% - відсутні підстави для зростання ціни на хліб.
Черкаське обласне територіальне відділення АМКУ рекомендувало 12 виробникам хліба та хлібобулочних виробів утриматись від вчинення дій щодо встановлення оптово-відпускних (роздрібних) цін на хліб та хлібобулочні вироби, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень та які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram