Черкасці скаржаться на перші прояви алергії. Медики закликають до профілактики та лікування. В області майже 6 тисяч дорослих мають бронхіальну астму та ще близько трьох тисяч - алергічний риніт. Щоправда, цю статистику можна сміливо множити на 3 чи навіть 5. Бо біля 10 тисяч хворих - це офіційна статистика тих, хто лікується чи перебуває на обліку, повідомляє "Черкаси.City".
- Тішитися б літом, аби не алергія. Гадаєте, для алергетика найстрашніщше пилок і пил? Найбільша біда - маршрутки і панянки, які полюбляють користуватися парфумами, - зазначила жителька міста Тетяна Громадська.
Травневе цвітіння польових квітів - найбільш агресивний період року щодо проявів алергічних реакцій. Перша хвиля припадає на кінець березня, коли "оживають" дерева. З вересня по жовтень головний подразник для алергіків - соняхи та амброзія. Крім того, чутливим черкасцям заважають й інші запахи. Непролікована адекватно алергія на квітковий пилок може обернутися реакціями вже навіть на бур'яни, пил, тощо. Важливо провести тестові дослідження й визначити індивідувальне лікування з дотриманням дієти.
Керівник обласного алергологічного центру Наталія Гармаш застерігає черкасців від самодіагностики і самолікування. Говорить, як часті, так і епізодичні прояви алергії потребують серйозного лікування.
- Якщо говорити про верхні дихальні шляхи, водянисті виділення з носа, постійний кашель, який, до слова, часто лікують як застуду, то це пряма дорога до алерголога, - зазначає вона. - Важливо розуміти, що без лікування захворювання прогресуватиме. Наслідком цього можуть стати напади задухи.
Крім того, Наталя Петрівна закликає черкащан, які знають про свої проблеми, починати профілактику перед початком сезонних загострень, тобто поза періодом цвітіння.
- Усе починається з серйозного ставлення до себе, - наголошує фахівець.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram