МХП спільно з Благодійним фондом "МХП – Громаді" передали Черкаській обласній лікарні чергову партію допомоги - систему для ПЛР у реальному часі та комп’ютер із джерелом безперебійного живлення на суму 811 500 гривень.
Директорка БФ “МХП - Громаді” Тетяна Волочай говорить, що це обладнання надзвичайно потужне і розраховане на тест-системи різних виробників.
- У нас був ПЛР-апарат, проте він вимірював лише кількісний склад, неширокий спектр бактерій, практично не робив вірусологію. Новий же ж дозволяє проводити тестування і на віруси, і на широкий спектр бактерій, - зазначає головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. - Навіть наш старий ПЛР-апарат був постійно навантажений, тому що лабораторія працювала на багато закладів. Тому ми щиро вдячні благодійникам, людям, які своєю допомогою піднімають рівень черкаської медицини.
За словами координатора Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслана Пономаренка, існування активної системи моніторингу дуже необхідна, оскільки вона дозволить швидко виявити нові осередки виникнення інфекції і своєчасно запобігти її розповсюдженню. На сьогодні, найефективніший і єдиний для цього спосіб - це ПЛР-тестування.
- У Черкаській області досі використовували лише один апарат, він був не дуже сучасний і давав можливість здійснювати до 500 тестувань на добу, відповідно щодня навантаження на нього збільшувалося. Тоді до агрохолдингу МХП звернулася місцева влада з проханням розглянути можливість придбати новий, - говорить Руслан Пономаренко. - Ми змогли дуже швидко та оперативно придбати сучасний апарат, який дає можливість здійснювати близко 1000 тестувань на добу. Я думаю, це буде дуже важливо для моніторингу ситуації в області.
Голова Черкаської ОДА Роман Боднар особисто подякував агрохолдингу МХП за допомогу, яку надали у межах проєкту взаємовигідної співпраці бізнесу, влади і громади «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19».
- Могла би бути велика загроза для нас, якщо, не дай боже, під час пікової ситуації відмовив би старий ПЛР-апарат. На щастя, завдяки спільному проєкту з великим бізнесом дуже швидко вдалося закупити нове необхідне обладнання, - каже пан Боднар.
На сьогодні для протидії поширення коронавірусу передано засобів індивідуального захисту та обладнання від МХП на суму понад 7 млн гривень для близько 80 медичних закладів та інших організацій області, які теж підтримують лікарні та медперсонал.
Загалом на потреби Черкаської області у протидії поширення COVID-19 агрохолдинг МХП виділив 14 млн гривень. Ще 55 млн гривень було спрямовано за загальнодержавного фонду протидії коронавірусу.
- Ми відвідали майже всі медичні установи тих районів Черкаської області, де веде свою господарську діяльність МХП. У першу хвилю ми забезпечували лікарів засобами індивідуального засобу, в другу - здійснили доставку необхідного обладнання. Зараз ми ще очікуємо на прибуття апаратів ШВЛ, які потім передамо медичним закладам області, - каже Руслан Пономаренко.
Також для Черкаської ЦРЛ МХП доставив два лікарняні ліжка та 10 протипролежневих матраців на загальну суму 45 тис. гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram