Останнім часом на території Шполянщини почастішали випадки, коли незнайомі шахраї шляхом обману і навіть із застосуванням гіпнозу видурюють у довірливих громадян гроші, коштовності та інші дорогі речі. Так, нещодавно у редакцію "Шполяночка+" зателефонувала жителька Шполи і розповіла про свій розпач — до її двору зайшли три особи і затьмарили свідомість своїми начебто «передбаченнями».
Завзяті «ясновидиці» активно атакували господарів дому страшними «пророцтвами»: у вас у хаті скоро буде покійник, ваша дитина помре за тиждень, вам пороблено на смерть і таке інше.
Такими словами можна і без гіпнозу спантеличити будь-кого, тому людина зазвичай у паніці кидається рятуватися від такої «пророкованої» долі і готова в цей момент віддати все, щоб цього запобігти. А «рятівники» ось вони — тут як тут. Вони поможуть, відроблять, виженуть злі сили і знімуть порчу. Але якщо ви їм заплатите. Так, обдурена жінка, піддавшись убивчому впливу непроханих гостей, віддала всі свої заощадження, які навіть на городі закопала. «Екстрасенси» хутко зникли на срібному автомобілі, номер якого не здогадалися записати.
Оговтавшись через годину від нашестя «провісників», подружжя похилого віку зрозуміли — їх пограбували. Але приїзд працівників поліції вже зарадити нічим не міг: гроші віддали добровільно, номер автомобіля не записали. Шукайте вітра в полі.
Інший чоловік зі Шполи розповів про те, як до нього теж завітали ці «гастролери», але він відразу їх вигнав геть із двору. Зате наступного дня сусіди розповіли, як у їхніх будинках позникали гроші.
Коментуючи ситуацію, в.о. начальника Шполянського відділу поліції Вадим Кутовий повідомив, що заяви про пограбування громадян шляхом обману й шахрайства у відділі реєструються, але затримати злочинців у цих випадках набагато складніше.
Тож важливо, щоб кожен громадянин був попереджений про небезпеку від шахраїв різних мастей, до речі — не лише ромської національності, а й звичної європейської зовнішності (під виглядом соцпрацівників, представників банків тощо), — і знав, як розрізнити та не піддатися їх впливу.
Поради від ГУ Нацполіції в Черкаській області, як не стати жертвою шахраїв:
- не впускайте в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб та організацій і пропонують свої послуги. Пам’ятайте, що всі платежі ви можете здійснювати через каси або Інтернет, а не віддавати гроші будь-кому в руки;
- не користуйтеся послугами незнайомців на вулиці, коли вам пропонують швидкий заробіток, розіграш побутової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею;
- не заводьте розмову з незнайомцями, ким би вони не були — ворожками, ясновидицями чи цілительками. Не відповідайте на будь-які питання, просто проходьте повз. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити вас «на хвилинку», розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і незчується, як зніме з себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження;
- не вірте незнайомцям, що пропонують купити лікарські засоби за дуже низькими цінами, а також рекламують чудо-засіб від усіх хвороб;n у дні отримання заробітної плати, пенсій чи інших платежів намагайтеся відвідувати банк, поштове відділення разом із родичами чи людьми, яким ви довіряєте;
- якщо вам зателефонують незнайомі особи й повідомлять про те, що з вашими рідними щось трапилося, не піддавайтеся впливу шахраїв. Не поспішайте перераховувати гроші на номер вказаного абонента, на телефонну картку або віддати гроші особі, яка по них прийде, а негайно повідомляйте про ці факти в поліцію.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram