Адвокат за рахунок держави допомогла жінці отримати соціальну допомогу

16 січня 2017, 07:03

horodhuj-advokatДо Черкаського місцевого центру звернулася громадянка, щоб отримати адвоката за  рахунок держави. Клієнтка хотіла продовжити термін подання звернення за призначенням державної соціальної допомоги при народженні дитини. Черкаським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено адвоката Шарую Людмилу Олександрівну, яка допомогла скласти позовну заяву та представляла інтереси клієнтки у суді.

Заявниця у 2015 році народила дитину в іншій країні. А через рік після цього була депортована в Україну без дитини, оскільки не мала на неї документів для перетину кордону.

У 2016 року дитину повернули матері. Жінка звернулась за призначенням державної соціальної допомоги при народженні дитини до Управління соціального захисту населення Придніпровського району Департаменту соціальної політики ЧМР, але їй було відмовлено на підставі п. 12 постанови КМУ № 1751 від 27 грудня 2001 року, а саме через пропущення встановленого дванадцятимісячного строку для звернення за призначенням допомоги.

Адвокат у позивній заяві зауважила, що пропущення встановленого строку для звернення із заявою про призначення допомоги при народженні дитини сталось не з вини клієнтки, а у зв'язку із об'єктивними обставинами. За час відсутності дитини в Україні, вона була позбавлена законодавчо визначених підстав для отримання допомоги при народженні дитини, оскільки такий вид допомоги призначається одному з батьків дитини, який постійно проживає разом з дитиною та на підставі свідоцтва про народження дитини, а жінка фактично не проживала разом з сином та не мала свідоцтва про народження дитини.

Придніпровський районний суд м. Черкаси ухвалив задовольнити позов та поновив строки для звернення про призначення соціальної допомоги при народженні дитини.

Нагадаємо, громадян можуть отримати безоплатну юридичну консультацію та адвоката, який візьме участь у суді чи складе документи, необхідні для суду, за рахунок держави. Для цього потрібно звернутися до Черкаського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Черкаси, вул. Гоголя, 221, тел.: (0472) 32-46-76.

За повідомленням Черкаського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Поділитись

Коментарі

Вгору