Аби не допустити корупцію: як у Черкасах працюють експертні комісії з оцінки життєдіяльності людини замість МСЕК

03 травня 2025, 11:26

За чотири місяці роботи експертних медичних команд з оцінки життєдіяльності людини при Черкаській обласній лікарні ухвалили шістсот медичних висновків. Наразі комісій, що прийшли на зміну медико-соціальним експертним комісіям - МСЕК, в обласній лікарні працює пʼять. Вони мають різний профіль, пише Суспільне.

Після вивчення справи та огляду пацієнта, лікарі колегіально ухвалюють рішення щодо його стану, розповіла лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Світлана Слободяник. Участь у роботі експертної команди, говорить, бере два-три рази на місяць. За день встигають оглянути до десяти пацієнтів.

"Трішки важко, бо ми залишаємо своїх пацієнтів. Буває, коли комусь погано, то доводиться бігти у відділення. Але адміністрація старається йти нам на зустріч і полегшити нашу працю".

В черкаській обласній лікарні діє пʼять профільних комісій: хірургічна, травматологічна, офтальмологічна, кардіо-неврологічна і загальна. Кожна має два склади лікарів, щоб була можливість чергуватися, пояснив заступник директора з питань організації проведення оцінювання повсякденного функціонування особи Олег Косяк.

Пакет документів до розгляду експертної команди в електронному вигляді готує або сімейний лікар, або той, що лікує, або голова військово-лікарської комісії. Опісля того, як вони потрапили до адміністратора експертної команди людину викликають на огляд.

"Людина знає день і час, але не знає команду. Ми зробили таким чином, щоб не було зрозуміло, яка команда засідає перша чи друга. Про це узнають лікарі тільки в день розгляду", - пояснив алгоритм роботи Олег Косяк. У такий спосіб, за словами медика, намагаються не допустити корупцію.

А ще - шукають варіанти скоротити час розгляду справ, додав директор лікарні Віталій Шило. Нині не завжди вкладаються у відведений міністерством ліміт - 30 днів.

"Є проблема - відсутність площ, де можуть одночасно працювати всі пʼять команд. Тому у нас кожен день працюють по одній - дві команди. Якщо у нас з’явиться можливість, то ми пришвидшимо розгляд цих справ", - розповів Віталій Шило.

Таку можливість бачать у майновому комплексі МСЕКу, який після ліквідації передали центру медичної статистики.

"Ми хочемо орендувати там приміщення, щоб там працювали наші команди. Там приміщення вже облаштовані. Вони пристосовані для огляду пацієнтів з інвалідністю", - каже Шило.

Нагадаємо, 30 грудня 2024 року президент України підписав указ про ліквідацію МСЕК. Із 1 лютого на зміну їм розпочали роботу експертні комісії з оцінки життєдіяльності людини. На Черкащині 54 такі комісії діятимуть у 10 медичних установах: Черкаській обласній лікарні, обласному кардіоцентрі, обласному онкодиспансері, протитуберкульозному диспансері, обласній психіатричній лікарні, третій міській лікарні, Золотоніській багатопрофільній лікарні, Смілянській міській лікарні, Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування та Уманській міській лікарні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору