Абсолютно здорових призовників на Черкащині мало, – військкомат

05 листопада 2015, 15:21

3a079b2fb0e674eb1bd3c6809722303e7e74000b

На Черкащині 1 листопада розпочався осінній призов на строкову службу. Як повідомила у ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр полковник Лариса Семенко, абсолютно здорових призовників серед черкащан мало.

Основні захворювання серед призовників цьогоріч стосуються кістково-м'язової та травної системи.

"Про підсумки цьогорічного призову говорити ще зарано. Проте, за попередній призов в основному виявляли захворювання кістково-м'язової системи — 12%, серцево-судинної — 7,2%, захворювання органів травлення — 5,3%. Окремо обстежують ендокринну та психологічні системи — по 2-3%", - говорить Лариса Семенко.

Як говорять у віськкоматі, у багатьох призовників є плоскостопість. Проте, це не є причоною звільнення від служби в армії:

"Все залежить від того, до яких наслідків для організму це може призвести. Часто потенційні військовослужбовці не знають про свої хвороби, дізнаються лише під час медогляду", - зауважила Лариса Семенко.

Остаточну статистику у військкоматі повідомлять лише після закінчення призову. Утім, вже можна стверджувати, що відсоток непридатних досить високий.

Ще одна проблема цього призову — зміна призовного віку, розповідає полковник Вадим Кравець.

"Якраз призовники віком від 18 до 20 років складали 33% призивного матеріалу. Адже після 20 років то навчаються, то працюють за кордоном, мають право на відстрочку за сімейними обставинами", - говорить Вадим Кравець.

Нагадаємо, що цього року Президент Петро Порошенко підписав Закон №116-VIII, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду", згідно якого призивати почнуть не з 18 років, а з 20 до 27 років.

Нагадаємо, перші призовники Черкащини вже поїхали на навчання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору