90-річний чоловік взявся за демонтаж позолоченого Леніна на Уманщині

01 червня 2016, 10:50

13335210_1156009974450757_205794442_n

Декомунізація так і не дісталась до села Городниця, що на Уманщині. На території товариства «Новий  світ-агро» знайшовся ще один пам’ятник Леніну, який ніхто не збирається зносити. Голова сільради каже, що це не в його компетенції, а власник підприємства стверджує, що він нікому не заважає.  Тому за демонтування Леніна взявся 90-річний дідусь, пише Вечірня Умань.

Методи боротьби Михайло Балановський вибрав кардинальні і одразу звернувся до Уманського відділу поліції, звинувачуючи власника підприємства у порушені закону про декомунізацію, і вимагає не тільки знести пам’ятний, а й відкрити кримінальну справу проти власника підприємства.

«По всій Україні знеси, а у нас стоїть. При чому не старий облізлий, а гарний, позолочений. Пам’ятник Леніну, хоч і знаходиться на території підприємства, але щодня повз нього проходить близько сотні людей, і це не лише працівники. Місцеві жителі, що не працюють на  ТОВ «Новий світ-агро»,  приходять на підприємство, щоб здати в оренду землю, укласти договір,  і для села це стало публічним місцем.  Подаю заяву до поліції для того, щоб знесли пам’ятних душогубу, і покарали законом того, хто його прикриває», - коментує Михайло.

13348929_1156011437783944_1023567642_n

Сільський голова Сергій Іванович своєї причетності до пам’ятника Леніну не бачить.

«Я знаю про пам’ятник, але зробити з ним нічого неможу, оскільки він знаходиться на території підприємства, яке не входить в адміністративні межі села», - каже він.

Не одразу пішов на контакт і власник підприємства, але все ж свою думку сказав: «Це приватна власність, тому зі своєї сторони я порушення не бачу», - так говорив Віктор Шилюк, покине дізнався, що на нього подано заяву до поліції. Тепер власник підприємства каже: «як будем робити ремонт –приберемо».

Що буде швидше - відкрита кримінальна справа чи зроблений ремонт - поки-що невідомо. Але на сьогоднішній день, пам’ятник продовжує стояти на підприємстві.

Довідка: в Черкаській області залишилось всього два недемонтованих пам’ятники Леніну, причому обидва в Уманському районі.  За перший, що в селі Косенівка, вже взялась обласна рада, а питання демонтування скандального пам’ятника в селі Городниця поки-що порушують лиш місцеві жителі.

Коментарі

Вгору