9 травня у Черкасах: День жалоби чи перемоги? (опитування)

09 травня 2015, 08:15

0a4731f06b54eab5d15a2d83102bd5da

"Новини Черкащини" дізналися, які погляди мають черкаські політики і громадські активісти щодо святкування Дня перемоги 9 травня.

Представник "Ультрас Черкаси" Даниїл Майоров:

– Моя думка – святкувати не варто, а варто вшанувати пам'ять всіх загиблих під час Другої Світової війни, як це роблять в усьому цивілізованому світі 8 травня. І саме до цього ми щорічно схиляємо молодь. Не можна робити свято на могилах мільйонів загиблих, і не важливо з якої сторони воювали ті люди, головне усвідомлювати що це була трагедія для всього людства і варто нарешті зробити правильні висновки. Висновки не про те, хто правий, а хто винний, а про те, що ми маємо зробити все, щоб не допустити повторення подібних трагедій в майбутньому.

Депутат Черкаської міської ради (фракція Радикальної партії) Сергій Тищенко:

– Сьогодні День перемоги перевели в політичну площину. Це була перемога кількох народів, яких зараз намагаються пересварити. Стільки років поспіль 9 травня нікому не заважало. Тепер, виходить, тисячі життів покладено марно. Не потрібно пафосних заходів, але вшанувати пам’ять загиблих в часи Великої Вітчизняної Війни ми повинні. Ветерани не мають бути заручниками політичних маніпуляцій. Мій прадід загинув на війні. Тому я особисто відзначатиму цей день.

Член виконкому Черкаської міськради Валерій Макеєв:

– Безперечно варто святкувати! День Перемоги – це наше свято! Абсурдним є навіть входити в дискусію стосовно того – чи це свято, чи ні.

Депутат Черкаської міської ради (фракція "Вільних демократів") Володимир Гриценко:

– На мою думку варто віднестись до 9 травня, швидше, як до дня скорботи та пам`яті. Святкувати не варто, але згадати покійних пращурів , що полягли при захисті Батьківщини необхідно. Варто привести дітей до пам'ятників полеглим у війні та розповісти їм про ті страшні часи . На жаль, війна знову поряд.

Член виконкому Черкаської міськради, представник "Громадського Блокпосту" Олексій Романов:

– Днем перемоги над фашистською Німеччиною вважаю 8 травня (акт капітуляції). Намагання радянського режиму (так само осудженого як і фашизму) штучно створити власну дату перемоги у власній війні є нічим іншим як спроба відволікти увагу від власних загарбницьких кампаній по захопленню Східної Європи.

Представник Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Вернидуб:

– Для мене цей день завжди був дуже приватним, сімейним. Ми збирались довкола мого тата, приїжджали його друзів, це завжди був світлий, хоч і печальний, день. у цей день ми поминали тих, хто не повернувся, тих, хто помер після війни. Думаю, що загалом, цей день має бути поминальним. Як цього року ми відзначали день перемоги на Майдані. Радості немає, є сум за загиблими...

Секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький:

– 9 травня має зберегтися як традиція. Щоправда, без парадів та феєричних святкувань. Ми маємо вшанувати пам'ять загиблих в цей день і подякувати ветеранам. Не потрібно забувати історію. Варто знати що спричинило війну і скільки в результаті полягло людей.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 8 та 9 травня 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам'яті та примирення, а також Дня Перемоги. Ці свята, за його словами, мають на меті об’єднати країну.

"8 травня – це вшанування загиблих. Це день пам’яті. 9 травня – це день вшанування живих, маємо прийти і вшанувати ветеранів, які віддавали все, щоб забезпечити День перемоги", – зазначив Порошенко в інтерв'ю телеканалу ICTV.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору