У черкаському Водоканалі заговорили про необхідність підняти тариф на послугу. Через "заморозку" старих цін, підприємство втрачає значні кошти.
Директор КП "Черкасиводоканал" Іван Сухарьков бідкається, що вартість води для черкащан залишилася на рівні минулого року, а витратні матеріали купуються за теперішніми.
"Діють такі тарифи, які є вже застарілими і економічно не обґрунтованими. Це означає, що робочі витрати підприємства значно виросли, але підприємство зобов’язане працювати надалі і надавати якісні послуги. При цьому, водоканал не має ніяких преференцій щодо закупівлі реагентів, матеріальних ресурсів, немає ані звільнення від податків, не може самостійно вплинути на здешевлення послуг, не отримує компенсації за ці матеріальні ресурси, які були затрачені і так далі. Відшкодування за надані послуги – відбувається не повністю. Відповідно, вся ця різниця – це колосальні збитки для підприємства. Це неспроможність водоканалу сплатити вчасно за ресурси, які були затрачені. Ті ж самі реагенти не дають в борг – потрібна попередня оплата. І мова йде про мільйонні збитки", - пояснює Сухарьков.
Керівник вважає, що навіть незначне підняття ціни допоможе врятувати підприємство.
"Якщо в Україні будуть прийняті нові тарифи, економічно обґрунтовані і актуальні для 2023-го року, це допоможе врятувати цілу комунальну галузь і, водночас, не вдарить серйозно по кишені споживача. Так, наприклад, в разі підняття тарифу, плюс 70 гривень для родини (з 3 осіб) до суми в платіжці стане не надто великим навантаженням, але допоможе забезпечити надійне та якісне централізоване водопостачання і водовідведення міста. Внаслідок зазначеного коригування тарифів, неспроможні верстви населення – повинні отримати субсидії від держави. Для цього в державному бюджеті потрібно передбачити 600 мільйонів гривень. Якщо ж цього не зробити, то компенсація збитків водоканалів України, з того ж самого державного бюджету, становитиме вже 12 мільярдів гривень. Ці прості компенсаторні механізми, тобто надання субсидій тим, хто їх потребує, забезпечать населення життєво необхідними послугами. Так, субсидій стане більше, це правда, але це в тисячі разів вигідніше для країни, ніж рятувати потім всю країну від комунального апокаліпсису", - розповідає Іван Сухарьков.
За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Ещё один проходимец. В пару карасю.
для сухарькова ,це невелике наваження,то хай він і платить.
Якщо отримувати таку зарплату,як у черкаських топ чиновників,держслужбовців,яким призначили додатково ще 30тисяч доплати щомісячно і додати премії,які вони самі собі виписують,то сума у 70 грн.додатковим навантаженням для родини точно не стане.А якщо людина отримує пенсію 2093грн. і не знає,як на них вижити з урахуванням цін на продукти,ліки та на комуналку,то втратити з цієї суми ще 70 грн.досить відчутно.
Що, ще не всі кишені набили? На Харківщині ціна кубометра води (зараз) майже вдвічі нижча, а джерел води вдвічі менше ніж на Черкащині, хіба не абсурд?