635 роботодавців Черкаської області підвищили зарплату працівникам

21 червня 2017, 06:38

В управлінні податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області поінформували про поточні результати роботи з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів та висвітлили результати контролю за сплатою податків із заробітної плати.

Так, в результаті спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади підвищили рівень оплати праці 407 роботодавців – юридичних осіб та  228 фізичних осіб – підприємців, і як наслідок, місцеві бюджети отримали додаткових 780,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Звітного періоду за участі фіскальної служби області керівники 46 підприємств  виплатили 4367,6 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 894,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками три підприємства державної форми власності з часткою державного майна понад 50 % на загальну суму 422,4 тис.грн.

За п’ять місяців п.р. виявлено 635 робітників, які працювали без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 2944 тис.грн. доходів, в результаті донараховано 529,9 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб, 44,2 тис.грн. військового збору та 647,7 тис.грн. єдиного внеску. Крім того внаслідок перевірок до державної реєстрації залучено, із сплатою 11,7 тис.грн. податків, 32 черкащанина, які здійснювали незаконну підприємницьку діяльність.

Перевірками, проведеними у січні – травні п.р. з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб донараховано 1886,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 371 тис. грн. ПДФО.

У ДФС нагадують, що з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі 3200 гривень, у погодинному – 19,34 гривні. У 2017 році податкова соціальна пільга становить для будь-якого платника 800 грн. Розмір підвищеної і максимальної податкової соціальної пільги 150% ПCП = 1200 гpн; 200% ПCП = 1600 гpн. Граничний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга на 2017 рік дорівнює 2240 грн. Вказаний граничний розмір зарплати для застосування пільги залишається незмінним у 2017 році і діятиме до 31 грудня п.р. включно.

Страхувальникам – роботодавцям варто пам’ятати, що відповідно до ч.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки. Виключення: при проведенні нарахувань на заробітну плату (доходів) фізичним особам не за основним місцем роботи, за договорами цивільно-правового характеру (крім договорів ЦПХ з основними працівниками) – єдиний внесок нараховується за ставкою 22 відс. на фактично нараховані доходи/винагороду незалежно від їх розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування. Також правило щодо розрахунку ЄСВ як добутку розміру мінімальної заробітної плати та відповідної ставки не поширюється на нарахування на заробітну плату працівника – інваліда, який працює на підприємствах, де застосовується ставка єдиного внеску 8,41%; 5,5% та 5,3%.  Також з 1 травня по 30 листопада 2017 року максимальний розмір доходу, на який нараховується єдиний соціальний внесок  становить 42100 грн., а максимальна сума єдиного внеску – 9262 грн. (з 1 січня до 30 квітня  відповідно 40000 грн. та 8 тис.грн.).

Також варто знати, Черкаська область – одна з чотирьох областей України (також Львівська, Одеська і Херсонська), де реалізується  Пілотна кампанія з виявлення незадекларованої праці у рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу». На підставі отриманих результатів і висновків будуть напрацьовані рекомендації щодо розроблення і впровадження плану діяльності Держпраці з подолання незадекларованої праці на всій території України.

Роботодавцям і працівникам радять перейти за посиланням http://ck.dsp.gov.ua/ на сайт Управління Держпраці у Черкаській області та прочитати у спеціальному банері «Пілотний проект МОП з подолання не задекларованої праці».

За повідомленям головного управління ДФС у Черкаській області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору