На Черкащині вже створено 26 об’єднаних територіальних громад, завдяки таким показникам область посіла 5-е місце по Україні по кількості ОТГ, створених у 2017 році, інформує "Вичерпно".
Щоправда географія створення ОТГ неоднорідна. Якщо у Корсунь-Шевченківському районі ОТГ охопили 90% території району, то є 5 районів, в яких не створено ще жодної ОТГ — це Звенигородський, Лисянський, Монастирщенський, Христинівський та Чигиринський. Ще в 7 районах створено лише по одній об’єднаній громаді.
Така ситуація пов’язана з тим, що неефективно працює орган виконавчої влади, а також в деяких випадках є супротив органів місцевого самоврядування, висловив свою думку голова ОДА Юрій Ткаченко під час сьогоднішньої координаційної наради.
- Тут ми маємо зрозуміти одне, іншого курсу немає, для того щоб громади і території розвивалися, щоб мати можливості і ресурси… Це може дати децентралізація, — наголосив Юрій Олегович.
Процеси децентралізації продовжуються й у цьому році, зауважив директор департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік. Зокрема, був наданий позитивний висновок Руськополянській ОТГ, а також два висновки про приєднання до Степанківської та двох до Паланської ОТГ.
- До нас надходить багато пропозицій про розрахунок фінансової спроможності, але більшість з них ми змушені відхилити, оскільки вони не є спроможними, оскільки, умовно кажучи, йдуть не по методології, а по бажанню сільських голів об’єднатися. Тому прохання виходити не із власного бажання, а керуватися розрахунками, — зауважив Роман Володимирович.
Також він навів фінансові аргументи, чому громадам таки варто об’єднуватися. Зокрема, доходи перших трьох об’єднаних ОТГ в області, створених ще у 2015 році, з урахуванням бюджетних трансфертів зросли у порівняння з 2015-2017 роками у 8-13 разів, власні доходи — у 5-9 разів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram