30 тис. підписів зібрали черкащани для визнання Тарасової гори пам’яткою ЮНЕСКО

23 травня 2017, 15:22

30 тисяч підписів про надання пам’яткам, пов’язаним з іменем Тараса Шевченка,  статусу об’єктів ЮНЕСКО зібрали черкащани, щоб спадщину великого поета офіційно визнали на світовому рівні. Ініціював такий крок  директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький.

- Задля реалізації цієї ідеї не потрібно державних асигнувань, натомість потрібна підтримка авторитету держави. Облаштування туристичної інфраструктури Черкащини стане прикладом соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу. Пам’ятні місця Шевченка повинні стати центром тяжіння для мільйонів людей, - зазначив він у коментарі.

Фото: Про все

Зібрані підписи, учора, 22 травня, передали віце-прем’єр міністру України В’ячеславу Кириленку під час урочистостей з нагоди перепоховання Тараса Шевченка у Каневі. Таку ініціативу підтримав і народний депутат України Владислав Голуб.

Фото: Про все

- Для кожного українця - це святе місце. Я переконаний, що Тарас заслуговує на це. Тим більше, кроки у цьому напрямку робляться. Я вже мав розмову з цього приводу з Олегом Васецьким. Сподіваємось, що невдовзі ми зустрінемось не тільки під час знаменних дат життя Тараса Шевченка, а й з нагоди передачі представниками ЮНЕСКО відповідного сертифікату про надання статусу світової культурної пам’ятки, - зауважив народний депутат. - Це не є швидким процесом, це кропітка робота. Але у випадку досягнення мети - це відкриє найширші перспективи. Зокрема, Канев почне відвідувати ще більше туристів у т.ч. із-за кордону. Це дасть поштовх для подальшого розвитку держави, збільшення її авторитету у світі.

Фото: Про все

Оцінив зусилля жителів Черкащини і віце-прем’єр міністр України В’ячеслав Кириленко. Він зазначив, що обізнаний з цією ініціативою та наголосив, що надання Чернечій горі статусу пам'ятки культурної спадщини ЮНЕСКО дасть канівській земілі всесвітнє визнання, а спеціальний охоронний статус - унеможливить будь-які протиправні маніпуляції із заповідником.

Ще з 1989 року Шевченківські місця перебувають у статусі кандидатів світової культурної спадщини ЮНЕСКО, проте відтоді жодна влада не спромоглася зрушити справу з мертвої точки.

В'ячеслав сказав:

Тільки підписи в цій справі нічого не вирішують. Для початку треба скласти опис пам’ятки, яку подаватимуть в ЮНЕСКО, внести до національного переліку об’єктів матеріальної культурної спадщини України, подати заявку в ЮНЕСКО, чекати на розгляд. Якщо підійде – то то пам’ятка потрапить до попереднього списку ЮНЕСКО. У нас багато пам’яток в ЮНЕСКО ще з 1989-го чекають на розгляд. Це процес на кілька років, як мінімум.

Вгору