30 сіл на Черкащині перебувають під загрозою підтоплення (відео)

09 квітня 2017, 23:21

На Черкащині стрімко руйнується захисна Тясминська дамба. Під загрозою підтоплення перебувають майже три десятки сіл Чигиринського району. Дамба водночас є і транспортним мостом, яким щодня проїжджають сотні автомобілів, повідомляє "24 канал".

Тясминська дамба захищає від підтоплення 16 з половиною гектарів території. Звели греблю більше 50 років тому. Вкрита залізобетонними плитами, дорога початково призначалась для технічних потреб насосної станції. Але тепер шлях активно експлуатують пасажирські авто і вантажівки.

Саме через постійний рух габаритного транспорту дамба вкрилася тріщинами і осіла на півметра. Через щілини у споруді вже почала проходити вода з Кременчуцького водосховища.

Об'єкт перебуває на балансі Черкаського управління водних ресурсів. Там розповіли, що 7 років тому вирішили перекрити дорогу для транспорту і почати ремонт. Втім, тоді через брак грошей до справи не дійшло.

Нині Тясминська дамба є дорогою державного значення напрямку Канів – Чигирин – Кременчук. Черкаський облавтодор не має повноважень братись за ремонт дамби і встановлювати обмежувальні дорожні знаки.

На повноцінний ремонт греблі і дороги потрібні мільйони гривень. Наразі немає затвердженого плану робіт. Так само невідомо з якого бюджету фінансуватимуть ремонт і коли ж він таки розпочнеться.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору