“156. Код незламності”: черкаські військові влаштували виставку зброї та трофеїв

23 лютого 2025, 13:14

Фото: Черкаська обласна рада

"156. Код незламності. Три роки війни. Півроку Курської операції" — таку назву отримав захід від 156 окремого батальйону, приурочений до третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну та півріччя проведення бойових дій в Курській області. Під час заходу, що відбувся в черкаському ТРЦ «Любава», було презентовано інформаційну компанію за участі військових батальйону «Почуй воїна», проєкт донатів «Пульс» та виставку військових артефактів, трофеїв, зброї та сучасних безпілотних засобів ведення війни.

У більшості — це новітні розробки озброєння українського виробництва. Окрім того, загалу представили оновлені сторінки в соціальних мережах, аби черкасці знали, де шукати найгарячіші новини про бойову роботу 156 батальйону. Під час заходу найкращі знавці та друзі 156 ОБ отримали у подарунок мерч від 156 — футболки та кружки, виготовлені з відповідною символікою та в лімітованій кількості.

Розпочався захід хвилиною мовчання за всіма загиблими військовими, побратимами, які не повернулись з поля бою.

У холі ТРЦ присутні привітали двох черкащан, які недавно повернулись із російського полону. Віталій Турик та Сергій Буряк, перебували в ув’язнені понад два роки. Від імені командира батальйону, підполковника Володимира Петришина, їм вручили посвідчення учасників бойових дій та нагрудний знак ветерана війни.

Присутні на заході могли дізнатись багато цікавого про досягнення 156 ОБ. Зокрема, за останнє півріччя, проведене на Курщині, через презентовану програму «Пульс».

Так, перший бойовий досвід батальйон отримав у 2022 році у місті Попасна Луганської області. У 2023 році брав участь у боях за Бахмут. У цьому ж році підрозділи 156 окремого батальйону захищали об’єкти критичної інфраструктури майже у всіх областях України. У 2024 році військові батальйону воювали на Сіверському напрямку та обороняли Красногорівку. І вже починаючи з серпня 2024 року до сьогодні 156 окремий батальйон виконує бойові завдання в Курські області.

Під час заходу також стартувала інформаційна компанія від 156 ОБ «Почуй воїна». Так, обабіч сцени на великих банерах з портретами воїнів батальйону було розміщено спеціальні QR-коди, за якими можна дізнатись про історію бойового шляху кожного із них та переглянути зафільмовані звернення. Всі ці воїни зараз виконують бойове завдання в Курській області.

Один із учасників програми «Почуй воїна» - командир стрілецької роти 156 окремого батальйону В’ячеслав Чорний нині знаходиться в Черкасах на лікуванні. Тож присутні мали можливість поспілкуватись з ним особисто.

У мирному житті В’ячеслав — айтішник, під час війни — один із бойових наставників військових 156 ОБ. У ЗСУ з 2016 року. Воював на Донеччині. У 2018 році звільнився. Але від початку повномасштабного вторгнення та по цей час воює у складі 156 окремого батальйону. Пройшов через тяжкі бої в Попасній та Бахмуті.

"Такий захід, як сьогодні, є надзвичайно важливим, — говорить він. — Бо будь-яким підрозділам ЗСУ сьогодні бракує військових. Особливо на тих ділянках фронту, де українці стримують ворога. Я вірю, що нас не лише почують. Але й після сьогоднішнього заходу приєднаються нові люди, які хочуть і можуть захищати свою країну. Не просто номінально воювати, а реально вмотивовано боронити від ворога нашу землю. Наш підрозділ підбирає саме таких людей. Ми не відпускаємо на штурми хлопців непідготовленими. Особисто я, коли йшов з хлопцями на штурм, не пустив туди хлопців, які ще не мали «бойового хрещення». Вмотивованість з’являється в «необстріляних» виключно від ставлення командирів. Якщо вони відчувають командирську турботу, бачать допомогу та всебічну підтримку з їхнього боку. Коли розуміють, що вони не самі і не кинуті напризволяще"

"Головна наша мета — привернути увагу до 156 окремого батальйону, розповісти про нього багато цікавого та фактажного. Донести до черкасців, що війна не закінчується, і війна триває. І кожен свідомий черкасець дуже потрібен нам там, у війську захисників країни. Бо сьогодні важливо робити все неможливе, щоб ворог не наближався, — акцентував прес-офіцер 156 ОБ, лейтенант Максим Дубінський. — 156 окремий батальйон навчає, забезпечує та береже своїх бійців — це головний меседж, який хочеться максимально донести. Зокрема, інформувати про це місто Черкаси. Адже батальйон дислокується саме тут. І більшість військових, які входять до складу 156 окремого батальйону, — черкасці".

Максим Дубінський зазначив, що під час заходу не буде оголошуватись жоден окремий збір.

 "Наша відома «банка» залишається відкритою. Сьогодні ми презентуємо сам батальйон першочергово та програму донатів, яка допоможе йому нищити ворога в рази краще. Це донати, які будуть спрямовані на придбання FPV для потреб 156 окремого батальйону. Це програма донатів, призначена як для бізнесу, влади, так і простих громадян. Охочі отримають від Благодійного фонду ГО «Звага» ( який є фондом 156 ОБ) лист з посиланням на окремий особовий рахунок, куди можна буде перераховувати кошти. Регулярні платежі допоможуть забезпечити необхідну кількість бойових дронів та нищити ворожу техніку вартістю в мільйони доларів. Протягом місяця на рахунку БФ акумулюватиметься певна сума, і потім здійснюватиметься закупівля техніки. Щомісяця будуть опубліковані звіти про витрачені кошти. Кожного місяця усі активні підписники програми донатів будуть відзначені у соціальних мережах, — пояснив Максим Дубінський. — Така донатна підписка є комплексним підходом для регулярного забезпечення військових батальйону дронами".

За словами прес-офіцера, основна базова потреба батальйону — FPV-дрони. Їх потрібно мінімум 10 штук на добу. При високій інтенсивності штурмів — до ста штук. Середня вартість однієї такої «пташки» складає близько 16 тисяч гривень. Тобто, місячна потреба батальйону в дронах складає майже 5 мільйонів гривень.

Цифра

За останні п’ять місяців ( за інформацією на початок лютого) FPV дронами 156 ОБ вражено 450 осіб живої сили противника, знищено понад 20 одиниць броньованої техніки, понад 50 одиниць автомобільної техніки, понад 60 об’єктів стратегічного призначення ворога та здійснено понад сто успішно відбитих атак. Це все робота взводу ПБАК ( підрозділу безпілотних авіаційних комплексів).

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору