На базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота закінчилось навчання кухарів. Загалом допідготовка, за програмою «Військовий кухар», тривала близько 2,5 місяців. За цей період 15 курсантів, які вже мають відповідну освіту в цій галузі, отримали достатній рівень теоретичних знань та практичних навичок з організації харчування особового складу в органах та структурних підрозділах Державної прикордонної служби України в стаціонарних та польових умовах.
Після завершення навчання кожний курсант вміє самостійно виконувати такі роботи, як процеси первинної кулінарної обробки сировини, формувати та панірувати напівфабрикати, виготовляти страви з концентратів, порціонувати (комплектувати), роздавати страви масового попиту та інше. Основною складовою військового кухаря звичайно є вміння розгортати для експлуатації польові технічні засоби приготування їжі на місцевості та готування на них їжу.
Теоретичні заняття проходили в кабінетах фахового циклу, який оснащений технічними засобами навчання, комп’ютерами, інтерактивними дошками, наочними посібниками, навчальними стендами з яскравими схематичними зображеннями та іншими навчальними засобами.
«Прикордонники проходили навчання з етики та культури спілкування. Також вивчали види обслуговування. Знання, які отримали наші курсанти будуть реалізовуватись під час їхнього подальшого проходження військової служби, якщо виникатиме необхідність організації офіційних делегацій, та й взагалі у повсякденному житті», - розповіла інструктор виробничого навчання Аліна Болюк.
Але основою даних курсів була професійно-практична підготовка, яка проводилася на базі їдальні Навчального центру та в польових умовах. Під час практики викладачі звертали неабияку увагу на точне дотримання кулінарних і санітарно-гігієнічних правил. Прищеплювались навички самостійної роботи з приготування страв високої якості та їх естетичного оформлення.
При проведенні занять в польових умовах з кухарями викладачі ділились маленькими «секретами» приготування їжі. «Якщо в польових умовах закінчився чай, то можна використовувати дрібно нарізані гілочки фруктових дерев. А якщо польова кухня розгорнута в лісі, то з перетертих жолудей можна зварити каву. Особливостей приготування їжі в різних умовах є дуже багато, наприклад для пікантного смаку борщу добавити можна кропиву» - ділиться офіцер-викладач відділення підготовки кухарів, молодший лейтенант Антон Крижанівський. Він як ніхто знає ці секрети, адже сам майже 3 місяці виконував завдання по охороні державного кордону та є учасником бойових дій.
За інформацією прес-служби Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram