15-20 хворих щодня: як працюють черкаські лікарі в ковідних відділеннях

09 лютого 2022, 09:39

Упродовж останньої доби Covid-19 у Черкасах діагностували в 232 жителів із понад тисячі протестованих. 186 хворих на цю недугу нині отримують стаціонарну допомогу в інфекційних та 1-ій міській лікарні.

Заповненість ліжок у медичних закладах Черкас наразі становить 53%, із яких 40 % – це жителі обласного центру.

Як розповідає директорка КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Світлана Волгіна, щодня в стаціонарних відділеннях приймають від 15 до 20 хворих.

«Для хворих із Covid маємо 80 ліжок в інфекційній лікарні, що по вулиці Самійла Кішки, та ще 150 – в тимчасовому інфекційному стаціонарі, який облаштували на вулиці Олени Теліги, 16/1. – розповідає Світлана Волгіна. – Ще 120 «ковідних» ліжок розгорнули в Першій міській лікарні, де, до всього, передбачена госпіталізація пацієнтів із ковідом, які потребують гемодіалізу, бо поруч є центр «Фрезеніус». Частіше стали хворіти діти, тож збільшили й кількість дитячих ліжок».

Лікувальний процес, наголошують фахівці, проводиться згідно з наказом та вимогами Міністерства охорони здоров’я України.

«У нас працюють 5 лікарів та 11 медсестер. Цілодобово на кожному поверсі – палатний лікар і 2 добових лікарі, які займаються прийомом та випискою пацієнтів. Вони працюють по чотири години в «брудній» зоні, потім ще 4 години – відпочивають, змінюючи один одного, – розповідає медичний директор тимчасового інфекційного стаціонару, що на вулиці Олени Теліги, Олександр Полтавець. – Засобів захисту в нас достатньо. Маємо свою лабораторію, оперативно робимо всі необхідні аналізи.

За словами Олександра Полтавця, медсестри інфекційного стаціонару постійно чергують біля хворих, про найменші скарги тут же повідомляють лікареві. Мінімум тричі на добу перевіряють сатурацію й температуру. Усі хворі підключені до централізованої подачі кисню: це маска, під яку через зволожувач подається киснева підтримка для дихання.

Директорка інфекційної лікарні Світлана Волгіна пояснила деякі нюанси лікування ковіду в нинішніх умовах.

«Спеціальними протиковідними препаратами забезпечуємо пацієнтів за державний кошт, а ті, які потрібні для лікування супутнього захворювання (онкологія, цукровий діабет, серцево-судинні хвороби тощо), – пацієнт має купити вже власним коштом. Якщо людина з діабетом потрапляє до нас у невідкладному стані – на цей випадок маємо запас інсуліну».

За її словами, всі хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні, – отримують харчування.

«Для реанімаційних – протерті супи, для решти – як у лікарняному закладі: основні страви, щоправда, з обмеженням жирів та вуглеводів, адже згідно з медичними меню-картами, лікарняна їжа повинна бути збалансованою і легкозасвоюваною».

Госпіталізують хворих до ковідних відділень каретою екстреної медичної допомоги за попереднім узгодженням з диспетчером «швидкої» чи за показаннями й направленням сімейного лікаря.

Від початку пандемії у Черкаській міській інфекційній лікарні пролікували 2479 хворих із коронавірусом, у 1-ій лікарні – 815 хворих, у 3-ій лікарні швидкої медичної допомоги – 755 осіб.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Персонал ходить у скафандрах, а хтось питає про душ”: у Черкасах медики відреагували на обурення пацієнта

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору