10 причин відвідати обласний краєзнавчий музей (фото)

20 серпня 2016, 23:43

10-prychyn-vidvidaty-nash-kraeznavchyy-muzey.12

У дитинстві всіх нас водили на екскурсії в музей. Але тоді сконцентруватися на пізнавальних розповідях екскурсовода було дуже складно. Ми вирішили відвідати музей уже дорослими – і вам радимо! Виявляється, в дитинстві ми багато чого прослухали, пише in.ck.ua.

Здогадайтеся, де попрацювала людина, а де – природа

zagadka.12

На столику лежать камінці. Ваше завдання – вгадати, які з цих елементів зроблені природою, а які предмети людина виготовила як інструменти та знаряддя праці. Зізнаюся, у мене не вийшло, але спробувати свої сили варто.

Металеве гніздо, яке побудували птахи

metaleve-gnizdo.12

Не лише у казці "Троє поросят" тварини будували свої хатинки з різних матеріалів, як люди. Птахи також вдаються до цікавих рішень під час створення "дизайну" свого житла. Декілька років тому в природничій експозиції музею з’явився дивний експонат. Коли комунальники обрізали дерева, знайшли у гілках гніздо, зроблене з металевих прутиків. Птахи побудували собі гніздо з металу! Цікаве свідчення того, як тварини вміють пристосовуватися до навколишніх умов.

Відчуйте себе героєм мультфільму "Льодовиковий період"

10-prychyn-vidvidaty-nash-kraeznavchyy-muzey.12 (1) 10-prychyn-vidvidaty-nash-kraeznavchyy-muzey.12 (2) mamont.12

Живого мамонта побачити не обіцяємо, але уявити собі, який вигляд він мав можна. У музеї є, мабуть, усі тварини, які були задіяні у цьому мультфільмі. Опудала звірів майже нічим не відрізняються від живих тварин: злі вовки, орли в польоті, білочка з горішком тощо.

Килими на стінах крутіші, ніж у вашої бабусі

gobelen.12 gobeleny.12

Доки килими на стінах входять і виходять з моди, у музеї кожен поверх прикрашають неймовірні гобелени, які завжди будуть у моді. Створені вони відомими українськими художниками ще у 80-х роках ХХ століття та ілюструють визначні події з історії України та Черкащини.

Відчуйте себе первісною людиною

10-prychyn-chomu-vam-potribno-vidvidaty.12 mayster-klas.12

Всім охочим пропонують дізнатися про деякі побутові умови життя наших предків – взяти участь у майстер-класах, де вас навчать різати камінням, як це робили люди до винайдення звичайного ножа, писати на воскових дощечках, складати "пазл" з уламків "трипільського" горщика і ще багато чого цікавого.

"Доторкніться" до голограм

gologramy.12

Не всі цінні експонати можна привезти в Черкаси, тому в деяких експозиціях музей застосовує технологію голограми. Голограма дозволяє побачити предмет в об’ємному розмірі. До речі, черкаський краєзнавчий музей одним із перших почав використовувати цей прийом. Голограми досі вражають відвідувачів, тому що мають вигляд справжніх речей. Доки екскурсовод не пояснить принцип роботи голограми, ви будете впевнені, що перед вами звичайний зал із справжніми прикрасами і археологічними знахідками. Ось же вони, такі реальні!

Почуйте музейні експонати

muzyka.12

Щорічно Краєзнавчий музей бере участь у акції "Ніч в музеї". Цьогоріч вона була присвячена розвитку музики різних епох. Відвідувачі дізналися багато цікавого про музичні інструменти від найдавніших часів до сьогодення та познайомилися з унікальними музичними інструментами, що представлені в експозиції та зберігаються в музейних фондах. Студенти Черкаського музичного училища імені Гулака-Артемовського заграли на "сивих" музичних інструментах-експонатах. Старовинні інструменти знову відчули себе живими.

Олімпійські ігри і тут, і там показують

olimpiyski-igry.12 (1) olimpiyski-igry.12

Не встиг черкасець Сергій Куліш отримати "срібло" на Олімпійських Іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро, а матеріали виставки "Олімпійське сузір’я України" вже розповідають про нього, а також про інших відомих спортсменів і паралімпійців Черкащини. Тут можна доторкнутися до "золотого каное", на якому Андрій Хіміч отримав перемогу на Олімпійських Іграх 1964 року в Токіо, а також побачити "срібне весло" Олександра Мотузенка – призера Олімпіади 1988 року в Сеулі.

Справжній меч давньоруського воїна

mech.12

Історична експозиція музею висвітлює історію Черкащини з найдавніших часів до сьогодення. Тут можна ознайомитися з унікальними археологічними знахідками – посудом, жіночими прикрасами, предметами побуту та культу наших пращурів і зразками зброї. Ви зможете побачити не просто тогочасні обладунки, а й реконструкцію захисного одягу воїнів Русі. У колекції музею є надзвичайно цінний експонат – меч періоду Київської Русі, на якому навіть залишилася позолота.

Увіковічніть сьогодення для майбутніх поколінь

10-prychyn-chomu-vam-potribno-vidvidaty.12 (1) 10-prychyn-chomu-vam-potribno-vidvidaty.12 (2)

З нагоди 25-річниці з Дня Незалежності України музей готує виставку "Черкащина у боротьбі за незалежну Українську державу". Відвідувачі зможуть побачити надзвичайно хвилюючу експозицію, присвячену участі черкащан у війні на Сході України. Зал, в який страшно заходити, адже моторошні часи минулого не так вражають, як те, що відбувається на наших очах. У залі є використані боєприпаси, речі, знайдені на окупованих територіях, які волонтери привозили в музей, і навіть дитячі іграшки, якими вже ніколи не гратимуться.

І порада наостанок: розраховуйте на велику кількість часу, тому що все це неможливо обійти за годину! Наукові працівники музею проводять серйозний пошук по архівах, вивчаючи унікальні документи, фотографії, які раніше були недоступними. Тому все, що ви тут почуєте і побачите, історично достовірне та підтверджено документально. Колекція музею налічує майже 200 тисяч експонатів – це дійсно неймовірна цифра.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору