ВО «ЧЕРКАЩАНИ» допоможуть АТОвцям вирішити проблеми з землею

23 листопада 2016, 12:12
15218385_1095601733889927_368767039_n

Фото: Про все

У Черкасах Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» відкриває власну гарячу телефонну лінію для учасників АТО. Телефонувати просять всіх бійців, які, повернувшись на мирну територію, зіштовхнулись із проблемами при оформленні землі. Про відкриття лінії представники об’єднання повідомила на прес-конференції 22 листопада. Також анонсували проведення в області інвестиційного форуму.

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» збираються ініціювати створення на Черкащині робочої групи, яка детально проаналізує діяльність обласного Держгеокадастру та виділення АТОвцям земельних ділянок. До робочої групи запросять владців, громадські організації, воїнів АТО. А для більшої результативності представники об’єднання разом із фракцією ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді направлять звернення ще й до Верховної Ради, Кабміну та Президента. Адже, на переконання ВО «ЧЕРКАЩАНИ», недоцільно, щоб земельними ділянками по всій області розпоряджалося керівництво лише однієї структури.

- Тобто, доля земельного наділу практично залежить від однієї людини, - говорить депутат обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко. - І часто заручниками цієї ситуації стають АТОвці, які мають першочергове право на отримання земельних ділянок. Інколи їх просто використовують - дають земельну ділянку, а потім викуповують її. Тобто нині, прикриваючись АТОвцями, здійснюють маніпуляції із землею. І це реалії Черкаської області. Землю учасникам бойових дій надавати потрібно, але неправильно, коли задіюється така схема. Загалом, як зазначає Олександр Коваленко, за даними ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в області з літа 2014 року правом мати земельну ділянку хотіли скористатися понад 6 тисяч АТОвців та їхніх родин.

- Станом на осінь цього року, за даними сайту Держгеокадастру, в області прийнято 5 тисяч 56 наказів щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою на загальну площу понад вісім тисяч гектарів. 3 тисячі 168 гектарів вже роздані, а проектів землеустрою затверджено трохи більше тисячі, - розповів Олександр Коваленко.

Водночас голова обласного об’єднання ГО «Спілка воїнів АТО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Тіхонов зауважив, що за його даними, близько 30 відсотків АТОвців взагалі ще не подавали заяви на землю. До того ж чимало воїнів, які нині перебувають на сході, ще навіть не розпочинали оформлення документів на оформлення ділянок.

- Тому проблема буде збільшуватися, - наголосив пан Олександр і додав, що справді є випадки, коли в земельних питаннях воїнів, які захищали країну, на мирній території намагаються просто використати. - Також трапляються ще й затягування по видачі землі, тож люди змушені звертатися до суду. Бійців дуже ображає, коли їм обіцяють «золоті гори», а потім нічого не дають. Хлопці й самі кажуть, що краще б взагалі нічого не обіцяли.

Тож ВО «ЧЕРКАЩАНИ» відкриває гарячу телефону лінію, на яку можуть телефонувати АТОвці та розповідати про те, з якими проблемами вони зіштовхуються при отриманні земельних наділів. ВО «ЧЕРКАЩАНИ» переконані, що, зібравши до купи всі проблеми, вони знайдуть важелі впливу та допоможуть захисникам.

Телефонувати просять за номером (094) 881-03- 50.

Окрім того, на прес-конференції голова депутатської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді Анатолій Підгорний анонсував і про ще один напрямок роботи політичної сили. За його словами, вже на початку грудня в обласному центрі пройде інвестиційний форум, ініційований ВО «ЧЕРКАЩАНИ».

На нього запросять грантодавців та іноземних партнерів, які можуть допомогти у розвитку соціальних проектів, створених черкащанами. Деталі проведення форуму обіцяють повідомити згодом.

Вгору