Дітей в школі називають «чучупакабрами», – у Черкасах через перейменування провулку подали в суд на мера

04 листопада 2016, 22:00

provulok_telmana_cherkasy

Жителька Черкас Галина Назаренко подала в суд на міського голову Анатолія Бондаренка. На думку черкащанки, перейменування провулку Тельмана, де вона мешкає, на «братів Чучупак» було здійснене з порушеннями чинного законодавства.

Зокрема, зауважує Галина Назаренко, не було отримано погодження на перейменування від мешканців провулку, та й сама назва, на думку мешканців, не є благозвучною та історично достовірною.

- Мешканці нашого провулку одразу були проти назви. Насамперед – це стосується наших дітей. Одразу після перейменування їх почали в школі дражнити «чучупакабрами». Крім того, назва «братів Чучупак» не є в повній мірі історично достовірною. Їх було 13 братів. А в подіях навколо Холодноярської республіки брали участь лише двоє, які героїчно загинули. Інші, хоч і проживали поряд, не брали в тих подіях безпосередньої участі. Тому назва загальна та не виокремлює тих, кого потрібно. У нас з цього приводу є відповідний висновок кандидата філософських наук Наталії Степанової, - розповіла в коментарі «Про все» позивачка.

Разом з тим Галина Назаренко запевняє, що вони в жодному випадку не проти самого процесу декомунізації та зміни назв. Головною метою позову, за її словами, є вимога до влади прислухатися до думки мешканців тих вулиць і провулків, які перейменовувались.

Тому головною метою позову є вимога до міського голови скасувати  його розпорядження від 22 лютого 2016 року № 29-р «Про перейменування об’єктів топоніміки міста Черкаси» в частині, де йдеться про перейменування провулку Тельмана. А також визнати недійсним пункт 52 Переліку об’єктів топоніміки, що перейменовуються.

Як альтернативу, мешканці провулку та сама позивач, пропонують після дотримання вже всіх юридичних процедур перейменувати їх провулок на «Холодноярський».

Вгору