У Південно-Західному районі черкащани влаштували пікет проти незаконного будівництва багатоповерхівки. Люди обурені, адже без жодних дозволів, пояснень та навіть паспорта об'єкту на місці облаштованої ними паркової зони тепер вирито котлован для будівництва багатоповерхівки.
Мешканці сусідніх будинків розлючені, адже на їхніх очах паркову зону та чи не єдине місце для відпочинку у мікрорайоні незаконно знищують.
- Ми своїми силами облаштували по вулиці Корольова 20/1 паркову зону. Рік тому тут почали проводити будівельні роботи для майбутньої автостоянки. Мешканці сусідніх будинків були проти будівництва автостоянки і вийшли на страйк, тоді будівництво припинилося. На одні з громадських слухань приїздив і міський голова Сергій Одарич, який запевнив людей, що на цьому місці буде облаштовано паркову зону. Але минуло півроку, як паркову зону знищили, дерева вирубали, зняли шар родючого грунту і вирили котлован для багатоповерхівки, - розповідає мешканка будинку по вулиці Академіка Корольова, 16 Наталія Матюшенко.
Щоб з'ясувати, на яких підставах розпочалося будівництво багатоповерхівки у її мікрорайоні, дівчина звернулася до міської ради.
- Я направила звернення, у якому запитала, на основі чого ведуться будівельні роботи, чи передбачений будинок у генплані міста, чи має забудовник містобудівні умови і обмеження. На що у міськради мені повідомили, що містобудівних умов і обмежень забудовнику не надавали. Робимо висновок, що дії відбуваються незаконно. До того ж ми занепокоєні, що майбутня багатоповерхівка буде дуже щільно прилягати до сусідніх будинків, - зазначає Наталія.
- Тут повинні були будувати однопід'їздний будинок, тепер з'ясовується, що він буде трьохпід'їздний. Ні місць для паркування автівок, ні дитячих майданчиків, ні магазинів, ні аптек, ні зеленої зони. Перед будівництвом будинку повинен бути план забудови цієї ділянки,але нічого немає. Ми раптово дізнаємося про те, що тут розпочато роботи, - наголошує протестувальниця Тетяна Портянко.
За словами жителів мікрорайону, вони готові за власні кошти відновити зону відпочинку: встановити лави, висадити дерева, зробити доріжки. Але незаконне будівництво повинно бути зупинено.
- Коли ми побачили, що тут розпочалися роботи, ми викликали міліцію, приїхав наряд, який сказав, що у забудовників є усі документи і поїхали собі. Потім сусід викликав міліцію другий раз, і вже ті правоохоронці прийняли заяву до розгляду, - зазначають містяни.
Пікетувальники запевняють, що будівництвом багатоповерхівки займається ПП "Надія", директором якої є А. Казарян. Проте на жодні розмови директор фірми з жителями мікрорайону не йде.
- Казарян усіх посилає. А міліціонер взагалі сказав, що йому дзвонив Казарян і сказав, що якщо зупиниться будівництво, то він усіх пересадить, - наголошує мешканка сусіднього будинку Лариса Володимирівна.
За словами депутата міськради від цього округу Ігоря Кіти, 12 травня він направив звернення до директора ПП "Надія" А. Казаряна з проханням надати відповідь щодо розпочатих робіт та копій зареєстрованої в УДАБІ області декларації про початок будівництва житлового будинку, плану благоустрою мікрорайону.
- Я ще не отримав відповіді, оскільки людина має право зробити це впродовж 10 днів, - повідомив депутат.
Щоб показати, що вони проти початку незаконих робіт та такого зневажливого ставлення до себе, містяни учора знесли забор, який огороджував будівництво майбутнього житлового будинку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram