Мертвих драбівських бджіл відправили у Київ, щоб визначити причину їхнього отруєння

13 червня 2015, 12:02

8c8d8ebd22ce7372706bc4cac244fffc_L

Комісія в складі представників Департаменту агропромислового розвитку ОДА, екологічної інспекції, ветеринарної медицини та УМВС в області виїде на Драбівщину. Це для того, аби визначити та передати на експертизу перелік можливих отруйних речовин,  через які було знищено понад 200 бджолосімей. Подія трапилась на минулому тижні в м. Драбів та декількох селах району, зокрема: Перервинці, Митлащівка, Свічківка, Погреби. Тоді до Драбівського РВ УМВС у Черкаській області звернулись із заявами та колективними зверненнями обурені жителі району.

Це питання, поміж інших, було винесено на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля.

– 8 червня за вищезазначеним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 251 КК України (Порушення ветеринарних правил), – повідомив під час засідання в.о. начальника УГБ УМВС України в Черкаській області Сергій Коваленко. – На початку досудового розслідування працівниками міліції було проведено огляд місць подій, опитані потерпілі, очевидці та місцеві жителі. Ветеринарною службою відібрано зразки бджіл для встановлення причини їх загибелі. Продовжити ж справу допоможе безпосередньо результат проведеної експертизи на склад речовини, що стала причиною отруєння.

Водночас заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини області Віктор Маламуж сказав, що нині зразки для дослідження відправлено до Центральної лабораторії в Київ. Однак тамтешні фахівці просять надати приблизний перелік отруйних речовин, що були використані. Це дозволить зробити точний аналіз.

– Очікуємо, що результати роботи членів комісії, які виїдуть на місце події, допоможуть з'ясувати, чим саме оброблялися поля, а після проведення експертизи – визначити відповідальних за скоєне  правопорушення власників відповідних територій, – констатував Віталій Коваль.

Нагадаємо, у Драбівському районі Черкаської області загинули щонайменше 3 тисячі сімей бджіл через фермерську обробку полів хімікатами.

Довідково:
Зазначимо, ст. 37 Закону України «Про бджільництво» говорить:
фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за три доби до  початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору