У Черкасах може зникнути водно-моторний спорт. Спортсменів не пускають на територію водної станції, а їхні катери закрили на замок. Тож тепер підготовка водно-моторників до кубків та чемпіонатів - під загрозою.
В обласному осередку водно-моторного спорту - 27 спортсменів. Та нині вони не мають можливості ані тренуватися, ані готувати човни до змагань. Вже кілька днів поспіль вони приходять на водну станцію (що в Черкасах на вулиці Гагаріна, 9), та далі воріт їх не пускають, а на приміщення, де зберігалися катери спортсменів, нещодавно взагалі повісили нові замки. Тож у "неволі" опинилося близько 35 човнів.
- Нам заборонили доступ до приміщення, а там зберігаються наші скутера, іноземні двигуни до них. Все – куплене на наші власні кошти, - говорить представник осередку Сергій Слєсарчук. – А тепер все закрили.
Чому так трапилося, намагається розтлумачити начальник водної станції Сергій Каданцев. За його словами, між осередком водно-моторного спорту та обласною організацією Товариства сприяння обороні України (колись ДОСААФ), на балансі якої перебуває водна станція, був укладений договір.
- Дія договору закінчилася минулого року. Увесь цей час я вмовляв представників осередку водно-моторного спорту уклали новий договір, та натомість вони приходять і самовільно відкривають приміщення. Тому ми й повісили замки на приміщення, бо окрім їхніх човнів, там знаходяться ще й речі, які числяться за мною, як за начальником водної станції, - зауважує Сергій Каданцев.
Керівник осередку Олексій Чендеков розповідає, що нову угоду з ТСО очолюване ним підприємство не підписує, бо в ній із спортсменів вимагають сплачувати чималі кошти за перебування човнів на території водної станції. Орієнтовно йдеться про 7 тис. грн. Ця сума, говорять спортсмени, для них надто висока.
- На змаганнях ми постійно виступали саме за команду ТСО України, за це вони надавали нам у користування площу водної станції. Хоча техніку нам вони не поновлювали ще з 1987 року. Ми виступаємо на власних човнах, - додає пан Олексій.
Сергій Каданцев у свою чергу пояснює, що в такий спосіб ТСО України пропонує осередку водно-моторного спорту спільне утримання водної станції.
Самі ж спортсмени просять втрутитися у ситуацію міського голову Черкас, для цього вже написали йому листа. Водночас вони хвилюються, що вже не встигнуть сповна підготуватися до сезону. Зокрема, вже не зможуть провести чемпіонат області з водно-моторного спорту. Так само під загрозою і кубки та чемпіонати України, адже лише підготовка одного човна займає до 3-4 тижнів.
Спортсмени не виключають, що через таку ситуацію їхня команда, яка вважається однією з найсильніших в країні, може припинити виступати за Черкаси та Україну, натомість буде приносити перемоги іншим країнам.
- Ми маємо пропозиції від інших країн представляти їх на змаганнях, - наголошує Олексій Чендеков.
Водночас "Про все" поки що не вдалося отримати коментар з приводу цієї ситуації від голови Черкаської організації Товариства сприяння обороні України Миколи Самойленка. На телефонні дзвінки він не відповідає.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram