Уляна Супрун В. о. міністра охорони здоров'я України

Вакцинація українців є питанням національної безпеки

16 жовтня 2018, 11:00

Вакцини надійно захищають нашу країну від серйозних інфекцій, як від реального ворога. Зокрема тема імунізації часто стає предметом маніпуляцій, не тільки з боку антивакцинаторів, але й російського окупанта, що поширює брехню та міфи про вакцини, аби підірвати довіру людей до вакцинації. 

Щоби інфекції не поширювалися, в країні не було спалахів хвороб та українці були у безпеці – рівень вакцинації населення має бути 95%. Для досягнення цього показника Міністерство охорони здоров'я Україниробить усе можливе, аби країна була забезпечена якісними та безпечними вакцинами, а отримати такий захист можна було безоплатно.

Усі вакцини ефективні, якісні та безпечні

Якість та ефективність вакцин, які закуповує для України за кошти держбюджету Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), підтверджена тривалим досвідом їх використання в різних країнах. Перед тим, як потрапити на ринок, вакцини проходять безліч тестів та в результаті отримують сертифікат якості. Водночас вакцини тестуються не лише на початку випуску. Вони проходять прекваліфікацію ВООЗ – постійний та точковий контроль їхньої якості однією з найавторитетніших організацій в галузі охорони здоров‘я.

Вакцини закуповуються у найкращих світових виробників

Франція, США, Індія, Болгарія, Бельгія та Республіка Корея – країни, де МОЗ України закуповує вакцини. Вони мають потужні виробництва, що відповідають найвищим стандартам якості.
Одним з найпотужніших виробників вакцин у світі сьогодні є Індія. Вакцини індійського виробництва рятують дітей від небезпечних захворювань у понад 140(!) країнах світу. У цього виробника ми закуповуємо вакцини проти дифтерії, правця і кашлюка.

Усі вакцини, необхідні для імунізації згідно з Календарем щеплень, в країні є

За кошти державного бюджету закуповуються вакцини, що входять до Національного календаря щеплень. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.
Переглянути список вакцин, які закуповує держава, і перевірити їхній залишок по регіонах можна тут https://goo.gl/ZtYKzo.

Іноді надходять скарги на відсутність у кабінетах щеплень вакцин конкретних торгових марок. Зазвичай вони не закуповуються за державний кошт, але можуть бути наявні на приватному ринку, який Міністерство не регулює.

Усі вакцини за Календарем є безоплатними для дітей та дорослих

Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних медзакладах також проводять безоплатно.

Якщо дорослі пропустили у дитинстві щеплення від кору, краснухи, паротиту, їх треба обов‘язково надолужити. Вакцини від цих хвороб є безоплатними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об‘єднаних сил.

Пам‘ятайте, вакцинація є єдиним надійним засобом захисту від смертельно небезпечних хвороб. Зараз немає жодних причин, щоби не робити щеплення. Не відкладайте вакцинацію, отримайте свій захист та збережіть здоров‘я своєї та кожної української сім’ї!

Всі тексти автора
Алессандро сказав:

У мене донька 10 р,жодного щеплення, рівень гемоглобіну як у хлопчика,мед.карта чиста (так насморк,розбиті коліна і т.д) спідниці не витримують “напору красоти”.Одним словом дай Боже щоб у всих так….

Р.С.Рекомендую прихильникам цієї ризикованої (так пишуть у законодавстві) маніпуляції подумати.
Часто (post faktum) можна прочитати що,ту чи іншу, вакцину визнали не придатною.
І взагалі іно фарм бізнес має почувати себе непогано (держава підтримує) а коли із дитиною щось трапится тоді-” ну виж думали,розписку писали ми ж попереджали що можливі наслідки” як звичайно я не я і корова не моя.

Здоров”я !

Аня сказав:

Несмотря на вакцинацию, я переболела ВСЕМИ болезнями… ветрянкой, скарлатиной, свинкой, краснухой. Во взрослом возрасте переболела корью после племяшки,, привитой. После прививки от дифтерии под лопатку думала что сдохну, еле вычухалась, но 2 недели вообще не могла ходить, но это уже взрослая. После манту, в детстве бабушка каждый день меня тягала в тубдиспанцер… 4 летнюю девочку. Это спустя 30 лет до меня дошло что у меня была аллергия. После уксуса домашней собаки мне сделали 21 укол в живот. После прививки от гриппа в прошлом году еле вычухалась от гриппа с осложнениями. Ну я даже не знаю:-):-):-) что посоветовать…. скажу пословицу… что русскому человеку хорошо- то немцу смерть. Возможны вариации:-):-)

Вгору