Ольга Косенко музейний працівник, фрілансер

Твоя маленька незалежність…

24 серпня 2016, 08:38

Хоча – не така вже й маленька твоя незалежність, Україно.

Адже 25 років – це вік, коли:

  • всі помилки «по молодості, по дурості» наче зроблені;
  • бачиш перед собою вже якусь мету і навіть розумієш (ну, хоч приблизно), як її досягти;
  • навчена не довіряти всім підряд;
  • кілька разів обпеклася і усвідомила деякі свої помилки;
  • час подумати про майбутнє.

25 років молодості і краси

Якщо порівнювати з французькими чи англійськими бабцями, то дуже мало. Мабуть, 25-річна україночка їм здається якимось нетямущим немовлям, яке ніяк не навчиться ходити і говорити, яке не варте уваги, бо робить дурницю за дурницею. І що вони розуміють ті старі печериці?! Вони просто заздрять твоїй молодості і красі, тому, що в тебе все життя попереду, тому, що ти ще здатна народити героїв. Причому – не одного і не двох, а тисячі і мільйони.

25 років підйомів і падінь

Ми, ті, що «трошки за 30-ть», мали змогу спостерігати твоє народження, твоє знайомство зі світом, твої підліткові вибрики, твої пристрасні романи «по любові» і не дуже пристойні стосунки «за гроші» з іншими країнами, твої підйоми і спади, твої перемоги і поразки.

25 років пошуку

Час від часу ти згадуєш про те, що файна дівчина повинна чепуритися і намагаєшся позбутися всіх паразитів. Паразити виявляються на диво живучими і частина з них не зникає після дезінфекції, а присмоктується до тебе знову. Не припиняй спроб, і рано чи пізно всі паразити виздихають або повтікають – без годівниці вони жити не можуть.

25 років боротьби і страждань

За своє недовге життя ти пережила забагато: різну гидоту при владі, діяння загребущих сусідів, які й досі не можуть змиритися із твоїм народженням, байдужість європейських бабусь та хитрого дядечка Сема, кровопролитну революцію і ще більш кровопролитну війну, загибель найкращих твоїх дітей.

25 років – все тільки починається

Ти й досі не змогла стати міцно на ноги. Ти й досі не така «гарна та пишна», як нам би хотілося, але ти – наша і ми тебе страшенно любимо. Все у тебе ще попереду: і великі перемоги, і повага та заздрість з боку сусідів, і багатство, і вірні друзі, що не зрадять. А головне – мир та спокій, якого ми так зачекалися. 

З днем народження тебе, Україно!

З ювілеєм тебе, рідна!

Всі тексти автора

Коментарі

Олена сказав:

“СТРАШЕННО ЛЮБИМО”?? Я та моя сiм”я ЛЮБИМО свою Украiну, а от “страшенно” – ЯК ЦЕ? Це – украiнський неологiзм? Або так любите, що аж страшно? :)))

Вгору