Ольга Косенко музейний працівник, фрілансер

«Кручу, вєрчу, обмануть хачу…», або скільки людей скористається монетизацією субсидій

29 травня 2017, 11:01

Я завжди щиро дивувалася тому, як наші керманичі можуть так дать грошей своєму народу, щоб їх не дать, або дать, але не всім, хто заслужив.

От взять хоча б останню тему з монетизацією субсидій.

Противники субсидій дуже часто возмущаються, що ті, кому пощастило оформить допомогу від державу на оплату комунальних послуг за звірськими цінами, геть недбало ставляться до перевитрат, наприклад, газу на опалення приватних будинків.

Воно-то й правда є ті, хто щиро вірив: дали тобі 400 кубів на місяць, значить, ти їх должен всі спалить до грама, інакше на наступний рік цю норму уріжуть. І не важливо, що форточка всю зиму відкрита і вдома доводиться ходити мало не в трусах.

Таких унікумів було не так багато, як описували завістніки, яким субсидії не досталось, але вони все ж були.

Керманичі рішили: «Да, економить газ нада, тому найбільш економним ми дамо 700 гривень компенсації за їх сознатєльность».

От наче хароша ініціатива, тільки реалізувати її досить проблематично. Треба писати заяву за невідомо яким зразком, нести її в управління соцзахисту, відкривати рахунок у банку, потім чекати грошей.

Нє, це все, звичайно, можна зробити, тільки ж є інший, куди простіший шлях.

От питається в задачі: для чого так усе укладнювать? В кожній же платіжці, що присилає «Черкасигаз», вказано, скільки людина використала із наданої їй державою суми на опалення житла й приготування їжі, а скільки змогла зекономить. Є конкретні цифри, то для чого якісь окремі заяви?

У декого економія складає не одну тисячу гривень. І вони повернуться державі. Все справедливо: держава дала, держава забрала назад.

Але чого б оті обіцяні Гройсманом 700 гривень за зекономлені кубометри не тіпа повертать людям хитрими методами, а просто не лишити на особистому рахунку, щоб їх можна було використати на оплату компослуг у літній період?

А робиться це знову економії раді. Лишать гроші на особистих рахунках – значить, дати їх всім, хто зумів зекономити гроші державі. А об’явить: «Ми вам гроші дамо, але ви перед тим пройдіть 7 кіл пекла державними кабінетами», значить відсіять багатьох. Наприклад, тих, хто працює (а ми ж знаєм, як керівники абажають, коли люди відпрошуються з роботи, щоб порішать особисті справи), чи тих, хто має маленьких діток, яких нема з ким лишити, доки ти носишся із заявою.

Мені ця схема нагадує безкоштовний проїзд в тролейбусах. Я позавчора не змогла перебороти бажання і вирішила покататися на новесенькій 10-ці. За 6 зупинок, які проїхала, нарахувала лише 5 людей, які заплатили. Решта – льготніки похилого віку.

А скільки балачок вже велося про те, що треба не безкоштовний проїзд пенсіонерам робити, а надбавку до пенсії давати, яку можна потратити хоч на проїзд, хоч на інші потреби.

Але ж нагорі не дураки сидять, тому вони знають, що давати таку надбавку невигідно, бо пенсіонерів багато, а безплатно в тролейбусах катається хіба половина з них.

Тому й розважаються черкаські пенсіонери тим, що подорожують цілими днями в траліках, тоді як селяни похилого віку добре як пару разів за життя своєю льготою скористалися.

Отак і з цією компенсацією. Наче й хотів пан прем’єр-міністр грошей дати, але так, щоб їх взяли далеко не всі.

В общем, всьо для людей, всьо для блага українців.

Всі тексти автора

Коментарі

Олена сказав:

Звертаюсь до автора статті. Безграмотна стаття! Автору потрібно вивчити українську мову, а потім братися за статті. Який з вас фрілансер? Безграмотна людина ви! Прикро, що таким дозволяють писати для народу!

Олена сказав:

Олена, ви почитайте всі її статті – це вона так “оригінально” подає свій матеріал. Ви, мабуть, не знайомі з її “творчістю”. Не одна я під кожною статтею обурювалася, навіщо так перекручувати та паплюжити рідну мову – а вона все одно пише та й пише. Мабуть, добрі гонорари виплачують за ці “шедеври”. А, вона, мабуть, “купається” в оцій “славі”, яку їй тут забезпечили . Висновок один – просто не читайте статті Косенко, щоб не нудило від її “суржикової оригінальності”.

Вгору