Володимир Лимаренко-Полянський журналіст

«Ше.Fest»: високий патріотизм, цікаві дійства, але низький сервіс і географічні «ляпи»

17 серпня 2017, 15:14

Вже вчетверте всеукраїнський благодійний фестиваль «Ше.Fest», який щорічно проходить у Моринцях, зібрав тисячі учасників із різних регіонів України.

За шаблі взялися і хлопці, й дівчата

Розважати гостей організаторам фесту вдалося непогано — свято проходило в дружній та творчій атмосфері. Гості фестивалю знаходили себе, беручи участь у різних локаціях, яких було близько двадцяти. Від малого до старого охоче плели вироби із сіна, малювали «Тарасову хату» чи зафарбовували малюнки. Тінейджери завзято опановували техніку бою на шаблях та іншій козацькій зброї.

Шкляр пообіцяв не йти у президенти

На просвітницькій галявині читали цікаві лекції з історії. Тут зустрічалися з відомими людьми. За повного аншлагу пройшла зустріч із відомим письменником Василем Шклярем.

— Чи будете балотуватися в нардепи? — запитав у письменника один із шанувальників.

— Ні, не буду. Не хочу бути ні народним депутатом, ні навіть президентом. Вважаю, що моя посада українського письменника важливіша, ніж посада президента, — відповів автор «Чорного ворона».

Анекдот про «безалкогольну територію»

Відверто насмішила заява сільського голови, що на період «Ше.Fest» Моринці — безалкогольна територія. Алкоголем поблизу зони проведення фестивалю в магазинах не торгували. Але це не завадило гостям пити у три горла. Хто хотів, той знаходив спиртне без проблем. «Тверезі» як чіп молодики ледь не до ранку горлали пісень у наметовому містечку та лізли на сцену до апаратури. Вранці порожніх пляшок з під спиртного в зоні проведення фесту не бракувало. Власне, карикатурна пародія на «безалкогольне свято» під час «Ше.Fest», як розповіли моринчани, повторюється щороку.

Дніпро й Запоріжжя – «міста Галичини»

Концертом порадувала низка відомих українських рок-гуртів: «Kozak System», «Мотор'Ролла», «Веремій», «Сад», «Мрія життя» тощо. А ведучий насмішив знанням географії України. У його вустах Єрки Катеринопільського району миттю перетворились на «Єрки Тернопільського району», а Кропивницький — на «Хмельницьк». А потім ведучий зробив ще сміливішу заяву, назвавши Дніпро й Запоріжжя «містами Галичини». Що й стало апогеєм географічних «ляпів».

«Горе-сервіс» наметового містечка

За можливість пожити в наметовому містечку правили по 50 гривень з людини.

— За один день 30 гривень, а за два — 50 (оптом дешевше). Один день — це перший день фестивалю до 12-ої ночі. А до 12-ої ранку наступного дня — це вже два дні, — поділилися цікавою арифметикою волонтери.

На жаль, організація сервісу в кемпінгу шкандибала на обидві ноги. До послуг кількох сотень проживаючих був туалет на дві кабінки. Вранці існував реальний ризик не достоятись у черзі до цих зручностей, тож чимало жильців кемпінгу, щоб не трапилось конфузу, бадьоро бігали близько кілометра в напрямку туалету біля сільського клубу. Не задовольняв і душ на одну кабінку: щоб отримати омріяні водні процедури, слід було набрати води з діжки й відстояти чергу. Чимало дівчат, озброївшись пластиковими пляшками з водою, спросоння брели до найближчої лісосмуги.

Очевидно, що наступного року, окрім різних локацій, організаторам варто буде створити ще й побутову галявину, і, ймовірно, не одну.

— Скільки було туалетів і душів у наметовому містечку? — запитую телефоном в організатора «Ше.Fest» Юлії Капшученко-Шумейко.

— Було два туалети і два душі.

— Бачив лише один душ біля діжки. А де ж був другий?

— Там був. Поряд.

— Ясно. Мабуть, не побачив (хоча наші намети стояли якраз навпроти). А чому охоронці табору порахували одну добу за дві?

— Це питання не до мене, а до Дмитра, бо він за це відповідає. Ось передаю слухавку йому, — поінформувала Юлія.

Дочекавшись, поки озветься Дмитро (напевне це — Дмитро Колоша, бо на офіційному сайті він значиться відповідальним за технічні питання), повторюю запитання.

— Це, мабуть, такий зв’язок поганий, бо я не розумію вашого запитання. Знайдіть, будь ласка, на сайті мій номер і зателефонуйте, — запропонував Дмитро і поклав слухавку.

Однак цього разу слухавку не взяли. Чи то зв’язок поганий, чи Дмитро не захотів із нами «зв’язуватися»? А шкода, бо ще хотів дізнатися про калькуляцію згаданого тарифу…

* * *

А от що відверто порадувало — учасники фестивалю ретельно, не лінуючись, збирали кошти на допомогу родинам захисників України, чиї життя на східному фронті обірвали російські окупанти.

Джерело: "Черкаський край".

Всі тексти автора
Fest-Fe сказав:

З туалетами реально напряг був. Спасала природа. )

сергей сказав:

Чтобы небыло напряга–надо меньше жрать Сам министр РЕВА сказал

Кузьма Бадьора сказав:

Аби ще Шкляр пообіцяв не писати книжки то було б дуже добре

Вгору