Шахраї намагались “розвести” черкаський військкомат на мільйон гривень

21 червня 2016, 15:06
Фото: Про все

Фото: Про все

Хаос в обліку добровольців, котрі воювали на Сході з початку російської агресії, призвів до появи великої кількості шахраїв, які намагаються отримати з держави грошову допомогу. Про особливості протидії шахраям розповіли на сьогоднішній прес-конференції обласний військовий комісар Євген Курбет та заступник комісара Олег Захаренко.

- Я завжди був проти так званого «військового туризму», яким позначився в зоні АТО 2014 рік. Людина на емоціях їде на війну добровольцем, але при цьому не думає, як далі здійснюватиметься облік, де отримувати соціальні гарантії і допомогу у випадку поранення або загибелі, – зауважив військовий комісар. - Відсутністю обліку користуються шахраї, які намагаються здерти з держави кошти. Дійшло до того, що до нас приходять з довіреностями на отримання одноразової виплати.

За словами заступника військового комісара підполковника Олега Захаренка одноразова грошова допомога у випадку поранення або загибелі досить суттєва. Так, в залежності від складності поранення, його наслідків, які встановлює МСЕК, грошова допомога складає від 150 до 300 тис. грн. У випадку загибелі сім’я військовослужбовця отримує трохи більше - 600 тис. грн. допомоги.

- За поточний період, після вивчення відповідних матеріалів, нами відмовлено у виплаті грошової допомоги на суму понад 1 млн. грн. у п’яти випадках. Відкликано посвідчення учасників бойових дій у 30 осіб. Всі наявні матеріали передані до відповідних правоохоронних органів, - оприлюднив результати протидії шахраям Олег Захаренко.

Для встановлення фактів перебування в зоні бойових дій при військкоматі створена спеціальна комісія. Вона приймає до розгляду документи для подальшого надання статусу УБД. Крім того, цей статус можна отримати через суд, якщо є нотаріально завірені свідчення свідків, що вже мають такий статус.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору