Секс під розписку: 5 міфів про новий закон

14 січня 2019, 14:22

11 січня в Україні набули чинності поправки до Кримінального кодексу щодо сексуального насильства і зґвалтування. Поняття "згода на секс" викликало у громадян багато побоювань. Тому днями Міністерство юстиції України на своїй сторінці у Facebook розвінчало міфи, що з'явилися після прийняття законодавчих змін щодо захисту від сексуального і домашнього насильства. 

Міф 1. Для добровільного сексу потрібна розписка партнера

У законі про це не йдеться. Розписка може лише підтвердити, що на початку акту особа була на нього згодна. При цьому слід враховувати, чи не було отримано підпис під тиском. Вам достатньо отримати чітку недвозначну згоду партнера.

Міф 2. Згода діє на весь перебіг статевого акту

Людина має право в будь-який момент змінити свою думку. Якщо у процесі вам сказали "ні" - залиште людину в спокої.

Міф 3. Зґвалтування - це лише традиційний секс

Не зовсім. Відтепер зґвалтуванням можуть вважатися будь-які дії сексуального характеру, вчинені без добровільної згоди потерпілої особи.

Міф 4. Зґвалтування в шлюбі - не злочин

Зґвалтування дружини (чоловіка), колишньої дружини (чоловіка) або іншої особи, з якою кривдник перебуває або перебував у сімейних чи близьких стосунках, навпаки обтяжує відповідальність (а це від 5 до 10 років позбавлення волі).

Міф 5. Буде складно захиститися від звинувачень у згвалтуванні

В Україні діє презумпція невинуватості. Довести обставини та відсутність згоди повинна сторона обвинувачення (потерпіла особа та прокурор). Доказами можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Читайте також: Нові правила сексу в Україні: чому жінкам буде тільки гірше.

Коментарі

Вгору