Ольга Косенко музейний працівник, фрілансер

Рулєти? Катлєта? Канфєта? Дієта!

12 червня 2015, 12:28

Я зиму не люблю. Незважаючи на наявність цієї пори новорічних свят і мого дня народження. Сяючий на сонці сніг у мене викликає прокльони, а не римовані рядки в голові. Холод узагалі не переношу органічно, а жарти в стилі «зате в холодному кабінеті ми збережемося молодими і красівими» викликають кровожерливі бажання. Навіть купівля нової дублянки – необхідність, а не задоволення (ну, майже :) ). Я люблю літо: яскраве сонечко, спеку, зелень, квіти на своїй клумбі, свіжі фрукти і овочі, що рвеш прямісінько з грядки.

Але є одна річ, за яку я зиму поважаю – одяг, що маскує тіло. Товсті светри, теплі піджаки і спідниці, в’язані жилети, високі сапожки. Вдома ти ходиш у теплій чоловіковій сорочці і тішишся з того, яка дюймовочка. На роботі тобі з кутків весело махають пінгвіни (холодіна жутка, а ви як хочете так і виживайте, ГРОШЕЙ НЕМА!!!) перекочуєшся в кількох кофтах відразу і списуєш свою колобкоподібність на багатошаровість одягу. Верхній одяг одразу береться на розмір більший, бо ще ж треба теплий светр (а то й не один) піддіти. Коротше, все наче добре.

Проблеми починаються з приходом тепла, коли виявляється, що весь твій весняний гардероб чогось раптово за зиму поменшав. А влізаєш ти хіба що в туніку, яка прийшла тобі з інтернет-магазину на два розміри більша ніж треба (ці гади щось знали!). Вихід який? Тільки дієта! Дієта, як будь-який процес, має свої особливості. Я нарахувала 5 найбільш яскраво виражених.

1

5 особливостей худєющої дами:

  1. Треба вибрати період, у який не буде ніяких празників.

Скажу відразу, зробити це майже нереально. Нормальній людині назвати місяць без празників – раз плюнути, але тільки не худіющим і неп’ющим. «Ні дня без празника!» – це наш девіз. І навіть якщо вам здається, що час ви вибрали ідеально, то в колективі обов’язково з’явиться новий співробітник, що захоче виставиться, друзі вирішать відсвяткувати 15-ту річниці їхньої першої свіданки і навіть сусідка, ім’я якої ви не пам’ятаєте, захоче пригостити вас пиріжками в честь своїх іменин.

  1. Запам’ятайте: на період дієти всі навколо – ваші вороги.

Колеги почнуть наперебой вихвалятися, хто там що смачненьке приготував, тягнучи з дому лоточки з їжею, всі відвідувачі на роботу почнуть приходити з цукерками і смачними коржиками, стрічка новин в соцмережах буде всуціль засіяна фотками харчів, виявиться, що по тєліку ідуть самі кулінарні шоу і навіть в дамських романах «златокудрі голубоглазі красотки» еротично щось жеруть. Худіти найкраще десь на безлюдному острові без живності і рослинності.

  1. У вашому житті обов’язково побільшає людей, що за вас переживають.

Понятно, що, якщо ви не сидите на екстремальній дієті Майї Плісецької «закрила рот і сиджу нежрамши», то худіти ви будете довше, ніж кілька днів. А за цей час обов’язково опинитеся (і не раз) серед людей, які їдять. Ваш неапетитний салат з капусти або грусне яблучко нікого не обдурять, тому доведеться признаватися, що на дієті. Нема компаній, незалежно від їх кількісного складу, в яких би не знайшлася людина, що турботливо скаже: «Нащо тобі худіти, ти й так струнка і/чи красіва. З’їж краще пиріжечка».

  1. Сідаючи на дієту, пам’ятайте, що за вбивство чи навіть члєноврєдітєльство у нас передбачена кримінальна відповідальність.

От непонятно пачіму під час дієти ти починаєш ненавидить все живе і неживе. Особливо чомусь допікають люди, причому не тільки ті, що їдять, а ті, що говорять, рухаються, їдуть з тобою у маршрутці, стоять мовчки. Під час дієти ти гостро розумієш, що люди – це зло. Домашні тварини – теж, бо он кіт, гад, і так жирний, а вже п’ятий раз за день до тарілки прийшов. І муж відмовляється визнавати, що наїв живота і їсти із солідарності з тобою капусту. Пельмені варить! Вобщем, порада про безлюдний острів таки дуже актуальна.

  1. Перша недієтична їжа, яку ти їсиш після закінчення голодовки – божественна.

Ще ніколи булочки не були такими м’якими і не пахли краще, ніж французькі парфуми. А печена з часничком курочка… «Та що ти жалієш, ріж більший шматок!». А яка смакота цукерки. «І хто їх додумався пакувати у такі маленькі коробки?!» А шашлик, та зі здоровецьким шматком підпеченого лаваша. Той, хто це придумав – узагалі геній. Після дієти їжі можна освідчуватися у кохання безкінечно.

Але найкраще в дієті – те, що вона закінчується. Ти скинув свої нещасні півтора кіла (і то, якщо ваги не брешуть), все рівно не влізаєш в половину літнього гардеробу. Але почуваєш себе щасливою: ти змогла! Ти цілий тиждень протрималася на дієті! Піду полуничний бісквіт спечу собі за мужність.

Всі тексти автора

Коментарі

Вгору