На Черкащині біля школи зграя собак лякає дітей

23 квітня 2019, 17:17

На Черкащині біля школи зграя собак лякає дітей

Днями до редакції завітав тато однієї з учениць молодших класів міської школи №1, показавши фотознімки зграй бродячих собак, які розгулюють біля навчального закладу. Свого імені попросив не називати, про це пишуть «Шполянські вісті».

- Того ранку я поспішав на роботу й планував не вести мою восьмирічну доньку аж до класу, - пояснив він. - Вважав, що висаджу дитину з автомобіля на шкільному подвір’ї і тих кілька десятків метрів до дверей навчального закладу вона сама дійде. До початку першого уроку залишалося більш, ніж півгодини, тож біля школи нікого з людей не було, зате нам назустріч бігла зграя з шести великих собак. Серед них одна схожа на вівчарку. Хоч як поспішав, та, побачивши бродячих псів, все ж відвів дитину за руку до класу. Не скажу, що й сам почувався комфортно, проходячи повз тих собак.

За словами чоловіка, він також поділився побаченим на роботі з колегами, один з яких розповів, що його дитину якось вже перелякали ті собаки.

- Дуже хотілося б, аби у міській раді звернули увагу на такий факт, як розгул бродячих собак просто на території школи, доки не сталося біди. Розумію, що хтось скаже, мовляв, собака - друг людини. Та всьому має бути своя межа, а ми, батьки, хочемо бути спокійними за здоров’я своїх дітей, доки вони перебувають у школі, - зазначив чоловік.

Від редакції: З півроку тому до редакції телефонувала вчителька зі скаргою, що неподалік міської школи №1 на людей нападають собаки. Важко сказати, про яких вона говорила. Та очевидно, що з того часу проблема нікуди не поділася.

За коментарем редакція звернулася до заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Шполянської ОТГ Віталія Плетіня.

- До нас неодноразово скаржилися жителі міста на безпритульних собак, які розгулюють не лише біля міської школи №1, а й біля інших навчальних закладів Шполи, у центральній її частині, - зауважив Віталій Володимирович. - Якщо раніше наші комунальники зменшували кількість безпритульних собак способом усипляння з допомогою шприцеметів, то зараз такий заборонений, та й відповідний медпрепарат вже важко дістати. За відстріл собак нині передбачена кримінальна відповідальність, за виключенням хворих на сказ. Тож залишається боротися з цією проблемою лише гуманними способами. Після Великодніх і травневих свят знову плануємо провести відлов, щеплення від сказу та стерилізацію бродячих собак, на що з міського бюджету передбачено близько двадцяти тисяч гривень. На жаль, це не гарантує зменшення кількості безпритульних тварин, яких постійно підвозять з інших населених пунктів.

Читайте такожБезпритульних собак відловлюють на Черкащині.

Поділитись

Коментарі

Вгору