Катування історії: «сенсаційну знахідку» в Черкасах навіть не показали фахівцям

19 червня 2018, 14:15

Фото: Ігор Коломоєць/facebook

Учора на своїй сторінці у Фейсбуці заступник міського голови Ігор Коломоєць виклав фото знайдених у середмісті Черкас «катівень», розповідає Вичерпно.

Мова йде про виявлені під час виконання ремонтних робіт на подвір‘ї Черкаської школи номер 3 залишки цегляних приміщень.

Певне, ссилаючись на якісь власні джерела, чиновник відразу заявив, що це «катівні НКВС». Потім у відредагованому дописі вони чомусь перетворилися у «катівні ГУ НП (Головного управління Національної поліції — ред.)». Останньою версією від пана Коломойця стала версія про «одиночні камери прокуратури (з 1923 по 1933 Верховного суду, з 1933 генеральна прокуратура СРСР )».

- Саме вони стали причиною деформації плиткового покриття. Унаслідок цього покриття просіло, — прокоментував заступник.

Оприлюднені фото викликали неабиякий резонанс серед фейсбук-спільноти. Версії лунали різні — від того, що це підвали «будівлі Верховного Суду» до того, що в тому кварталі був приватний сектор із підвалами.

Фото: Про все

Разом із тим, фахівцям знайдені «катакомби» так і не показали — швиденько все загорнули.

- Я туди ходив, але вже все було засипано, — розповів у коментарі нашому виданню історик, археолог Михайло Сиволап. — Я сподівався, що зможу там покопатися, знайти артефакти, які могли б підтвердити хоч одну з версій. Але поки я побачив ті фото, поки доїхав туди, то там уже все загорнули.

Про те, що ж то могли бути за будівлі, Михайло Павлович говорити не береться:

- Стосовно НКВС — їхні філіали могли бути всюди, все могло бути, але знову ж таки, немає ніякого фактажу. Не знаю, на яку інформацію посилається заступник. Єдине, що можу сказати, судячи з того, що я бачив на фото — ті приміщення приблизно столітньої давності.

Ця сенсаційна «знахідка» спонукає до думки, що історія Черкас залишатиметься кожен раз куцою, коли щойно розрите ми будемо нашвидкоруч заривати, — вважає кандидат історичних наук Сергій Шамара.

- На одних легендах не зробиш туристичних родзинок. Якщо вже предметно, то різні версії щодо тих кімнат могли б бути, допусти туди археологів… А говорити про це без фактажу немає сенсу, — прокоментував він.

Чому «катівні» так швидко сховали під шаром піску від громадськості та істориків — незрозуміло. Певне, спішили з ремонтними роботами… «Плитка понад усе», — підсумували черкащани в коментарях соцмереж.

Вгору