Остап Пєндєль

“Історії нашого городка”: Як поліціянти героїчну “показуху” у фарс перетворили

17 липня 2018, 14:57

"Історії нашого городка": Як поліціянти героїчну "показуху" у фарс перетворили

Минулої середи в середмісті Черкас лунали постріли, автоматні черги, вибухи. Поліцейські, наче вжалені, бігали поблизу Центрального ринку, перекривали дороги, обмотували тротуари обмежувальними стрічками і т.п. і т.д.  Блокбастєр вийшов ще той, а вже наступного дня копи жваво і навіть відважно рапортували про «успішно провєдьонную опєрацію».  Щоправда, забули «голубі мундіри», що за згаданими стрічками стояли черкасці, які саркастично крутили пальцями біля скроні. Як виявилось, недарма…

Так склалося, що на місці подій мені довелося опинитися одному з перших. Почувши постріли, котрі явно не були схожі на вибухи петард, ваш покірний слуга видав небувалий для себе спринт від Соборної площі до ТЦ «Транзит». На перехресті Небесної Сотні та бульвару Шевченка вже стовбичили черкаські патрульні і зупиняли рух громадян. На моє питання, типу: «Що відбувається?», відповіли сухо і не заспокійливо: «Проводиться спеціальна поліцейська операція!». Що цікаво, ще зранку в певних колах, пов’язаних з правоохоронцями, ширились чутки, що в місті мають відбутися якісь навчання, проте без певної конкретики. Враховуючи це, я поцікавився у копів, чи це навчання? У відповідь від «старшого» почув: «Ні! Це все серйозно! Работаєт спєцназ!». Відверто кажучи, заспокоюють вони громадян так собі. Мені ж стало відомо, що це кияни з Нацполіції таким чином перевіряють боєготовність черкаських копів.

Раз не пропустили мене там, я в режимі «турбо-флеша» оббіг квартал поблизу ЦДЮТ і максимально наблизився до епіцентру місцевого базарного «бойовика». Картина, я вам скажу, не для слабонєрвних. У перші хвилини склалося відчуття, що весь черкаський ринок збігся на «п’ятачок» перехрестя Небесної Сотні та Гоголя. В цей час біля енної базарної пивнушки стовбичили спецпризначенці з автоматичною зброєю, націленою на невідомо кого,  а навколо них в радіусі 3-4 метрів  метушилися «металевоголові» (з касками на головах) черкаські полісмени. Ця сумбурна метушня тривала недовго, поки не приїхав на місце нещодавно призначений заступник Лютого (генерала, очільника черкаських копів) пан Курбаков. Колишній комбат патрульних буквально за хвилину розігнав весь «цирк» із хаотично блукаючих полісменів та по-базарному гигочучих ротозєїв. Нас, глядачів, оточили стрічками і позбавили всякого задоволення й надалі споглядати катавасію з сумішшю вибухів «взривпакєтів», позуючих спецпризначенців та розгублених копів.

Опісля цих «бойових дій» (в ледь чи не найлюднішому районі Че) користувачі соцмереж доволі справедливо «фукали» на ідею проводити навчання там, де купа містян щоденно перебуває в пошуках чогось. Окрім того, штабісти-вигадники також не подумали і про те, скільки зараз в таких місцях може перебувати ветеранів війни, котрим згадані вибухи нічого, окрім чергового приступу ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), не принесуть… Ну то таке, в копів, мабуть, голова більше, на щось же ж розраховували.

А от тепер ПРО НАЙСМІШНІШЕ. За кілька днів після тієї «спєцопєрациї» з різних інсайдів почали надходити кумедності, про які, звісно, браві поліцейські розповісти посоромились. Однак, ми такого моменту уникнути не можемо, бо історії «провтиків» аж надто веселі.

Отож, чи знаєте ви, що в ході «ученій» в полоні вигаданих терористів (тобто київських перевіряючих) самі того не очікуючи опинилися і черкаські поліцейські? Один з керівників черкаських патрульних заслужено перейшов з розряду крутого поліцейського у розряд тупанувшого заручника. Як? А так, що коли до поліцейського (з етичних міркувань, не буду вказувати його прізвища) наблизився «терорист», той імітуючи зброю, склав із долоні «пістолет» і промовив: «Піу-піу! Не рухатись, я поліцейський!» Однак, «терориста» така вигадливість правоохоронця не налякала, тому з посмішкою на обличчі, той захопив копа в полон.

Слід вказати, що у патрульних (крім спецпризначенців) дійсно таки не було при собі зброї. Як стало відомо згодом, «генераль» Лютий заборонив їм видавати бойову зброю, переживаючи, що ті на емоціях і адреналіні «вкладуть» перевіряючих при першому ж «шухері». От і «воювали» хлопці, хто як міг і чим міг.

Та на цьому конфузи не закінчились. За наявною інформацією, в ході навчань копи мали відшукати також автомобіль «Інфініті», на якому нібито пересувалася група терористів. І, як завжди, в ситуацію втрутився «його Величність, випадок». Поки всі сили правоохоронців перебували в районі базару, до них надійшла інформація, що схожий «Інфініті» припаркувався біля Черкаської ОДА. Діло не хитре, тому група «обстріляних» бійців новоствореного КОРДу вилетіла на виклик. На місці ними дійсно було виявлено згадане авто,  в якому сиділи небезпечні "терористи", явно когось очікуючи. От тут «спєцура» і вирішила показати (типу перевіряючим) чого варті бійці-кордівці.

«Стаять! Брасай аружиє!» - волали завчені команди спецназівці. Пасажири іномарки швидко і слухняно вмостилися в позу лежачи на розпеклий на сонці асфальт гостинного міста Черкаси. Ніжні похлопування по кишеням, лоскіт металевим дулом по потилиці, збуджуючі доторки підошвами по спині – все це пощастило відчути недавнім пасажирам авта. Проте, такі люб’язності дуже швидко змінилися на невеселе і безпонтове з’ясування обставин.

Як виявилось, «Інфініті» по орієнтуванню було лише одне і зовсім не те, що стояло біля ОДА…

А от біля будівлі адміністрації у той час перебували гості зі столиці з числа однієї «білосердечної» партії, котрим було абсолютно невідомо про вируючі в місті спецнавчання. За наявною інформацією, «жертвами» черкаського КОРДу стали чи то помічники народних обранців, чи й самі народні. Хто це був, та з якою метою вони приїздили до міста на Че, нам невідомо. Однак, відчуваю, що після пережитого, екскурсії Черкасами їм вже буде замало – не той екстрим, розумієте?

Підсумовуючи ці «історії нашого городка», що ми можемо сказати? Черкаська поліція вкотре замутила потішний «фейспалм». Я певен, що хотіли то провести яскраву і героїчну показуху, як то кажуть, з «блекджеком і дівчатами», однак… Однак, знову воля випадку і самовпевненість деяких поліцейських «вождів» викликала неприємне здивування і справедливу критику у містян. Проте, це моя думка, інші ж мають зробити свої висновки самостійно.

 

Всі тексти автора

Коментарі

Сергей сказав:

Бред

Вгору