Ольга Косенко музейний працівник, фрілансер

Фейсбучні експерти і депутати проти олімпійських чемпіонів

20 вересня 2016, 08:56

Не знаю, хто як, але я Олімпійські ігри дуже люблю і завжди з нетерпінням чекаю їх, щоб повболівати за наших. Тим паче, що якимось загадковим чином наші спортсмени вопрєкі допомозі з боку держави все ж таки заробляють медалі. Принаймні – заробляли.

Цьогорічна Олімпіада грустна – медалей дуже мало і ми впевнено бовтаємося ближче до кінця першої півсотні. Якщо дивитися на те, як ми ставимося до спорту, скільки грошей туди вкладаємо, скільки спортсменів за останні кілька років потікали на багатші села в пошуках нормальних умов для реалізації, то результати досить закономірні, але веселіше від того вболівальникам не стає, звичайно. Але ця Олімпіада запам’ятається особисто мені навіть не малою кількістю медалей, а великою кількістю дураків, які повспливали у фейсбучному середовищі та в коментах до спортивних новин.

«Прідатєлі, родіна вас воспітала…»

От я вже не раз помічала, що сучасні радікальні «патріоти» від ідейних комуністів мало чим відрізняються. У них любов до батьківщини більше смахує на дику ненависть до всього живого. Що комуняки у свій час клеймили «прідатєлями родіни» всіх, хто намагався втекти з совєцького рая, так і зараз такими ж званнями нагороджують спортсменів, які, отчаявшись добиться нормального фінансування, міняють громадянство.

1

За останні кілька років у нас потекла за кордони величезна ріка мігрантів, серед них – багато спортсменів, причому – перших номерів, чемпіонів. Виходить дуже дивна ситуація: мільйони наших громадян «розлізлися межи людьми, мов мишенята», намагаючись заробити копієчку. Їм співчувають і понімающе ківають головами: «Ну, да, треба ж йому дітей кормить…».

Зате коли те саме робить спортсмен (талановитий, перспективний, який має всі шанси в нормальних умовах реалізуватися) – тут ховайся в жито, бо його кленуть до сьомого коліна. Де справедливість? Я розумію, що якомусь Васі без особливих талантів теж хочеться заробляти, але погодьтеся, що йому для реалізації в професій менше всього треба, та й його роль в історії країни – куди скромніша.

Ми не висуваємо претензій до влади, яка знищує на корню таланти, і не тільки в спорті, зате до талантів, які хочуть жити краще, ніж живуть, у нас капець скільки претензій.

Украінская народная дємакратіческая республіка?

Ще одна дебільна тема, яку мусолять всі кому не лінь, – селфі наших спортсменів з іншими, в тому числі – й російськими і те, що вони дозволяють собі обніматися з ними. От більших брєдів я давно не читала, як з приводу цієї теми. Ну, пошти тобі КНДР, яка грозить нещасну спортсменку розстріляти за селфі з южнокореянкою.

По-перше, люди, які звикли хамити в маршрутках і матюкатися у фейсбуці, поняття лисого не мають, про такі поняття, як «правила», «повага до суперника» і «спортивна поведінка». По-друге, вони просто собі не уявляють спортивного середовища – воно не таке широке і там всі підтримують нормальні стосунки (от придурки, правда? Нєт, щоб морди одне одному бити в роздівалках?). По-третє, спортсмени – не дуже соціально активні товаріщі, вони всі свої сили і час присвячують тренуванням, а не фейсбучним розборкам.

2

Ці балакуни, які зарядку лінуються зранку зробити, щоб не дай Бог жирові запаси не розтрясти, страшно возмущаються: «У нас война, а ці с росіянами обнімаються. Вони що не знають, що робиться?». Якось странно виходить, нє? У нас Росія не визнана воюючою стороною, з нею підтримуються дипломатичні, торгові та інші стосунки, Порошенко собі спокійненько ручкається з Путіним, росіяни їздять в Київ та інші місця, як до себе додому, західноукраїнський туристичний сектор (особливо, найпатріотичніший Львів) заробляє на російських туристах гроші – та цей список можна до безкінечності продовжувати. А винуваті ісключітєльно спортсмени? Ну, не можна ж бути аж наскільки дикими і не думаючими, люди!

А ще мені пригадується, скільки возмущеній було з приводу того, як російська хокейна збірна не стала слухати гімн Канади, коли ті їх обіграли. Красіво вони себе повели? Спортівно? Так а чого ви чекаєте, що наші будуть себе поводити, як дикі обізяни, а не як цивілізовані спортсмени?

«Ну, тупиє!»

Не дуже сознатєльну громадянську позицію списують на те, що «мол, що із спортсменів взяти, вони ж тупі». Ну, так, справедливості ради скажемо, що більшість спортсменів Шекспіра в оригіналі не цитірує і філософів не читає. Але чого вони повинні це робить? У них інша задача.

3

Ми чогось геть спокійно ставимося до того, що знайти вітчизняного науковця зі спортивною підтягнутою фігурою практично неможливо. Дивлячись, на чергового здохлика в очочках, ми тіки розуміюче зітхаємо: «Аякже, він над книжками цілісінькими днями і ночами пропадає, йому ж не до спортзалу». То лі дєло олімпійські чемпіони, подумаєш якийсь там часок в залі потренується, а між тими коротесенькими тренуваннями міг би й в бібліотеку частіше ганяти.

От геть мені не ясно, чого від спортсменів чекають не тільки спортивних подвигів, а й уміння бездоганно говорити (державною мовою, звичайно) і буть страшно образованним. Не дофіга ми хочемо, нє?

«Гірше ляха свої діти її розпинають…»

Я не читаю у ФБ політиків (крім Чепиноги, але його – за те, що він прикольний, а не за те, що – депутат), їх дурь і так видна, нащо ще більше розстроюватися? Але періодично в стрічці новин вилазить разноє, наприклад, частенько хтось із моїх друзів лайкає Геращенко Ірину. Вона, звичайно, на фоні того тераріуму виглядає відносно пристойно, але останнім часом перестає мені подобатися все менше і менше.

Ось це шедевр, я щитаю:

Безымянный

Не будемо брати вульгарний пафосняк, яким просякнутий наскрізь цей пост, але у мене до пані Геращенко з приводу нього купа питань:

  1. У греко-римській боротьбі в півфіналі росіянин переміг грузина. Після всього він пожав руку грузину і вони мирно розійшлися. Якби росіянин почав тикати в свою курку на майці і говорити якісь гадості переможеному грузину, Ірина Володимирівна теж би раділа такому вияву громадянства?
  2. Що такого нездійсненного спортсмени у вас канючать? Особняки? Лімузини? А може байдарки, килими, луки та інший спортивний інвентар? Що ви, як представниця влади держави спортсменам дали, щоб вимагати з них перемог? Давайте порівняємо рівень доходів спортсменів такого рівня з інших країн. Ми з ким можемо потягатися? З Угандою? КНДР? А то гади-спарцмєни сміють канючити інвентар спортивний і чешки. За ідєю работайте, гади!
  3. Країна-то роздираємо війною – це да, тільки чогось депутатам, суддям, чиновникам і прочій поторочі в ній живеться дуже непогано. Чогось вони не стали економити на всьому, від поїздок за кордон не відмовилися, від довгих канікул теж, та й в кутюрні шмотки не перестали вбиратися. Все у них – супєр, і в тьоті Іри тоже, ага.
  4. Де вигризені перемоги владців на міжнародній політичній арені, в інформаційній політиці, в боротьбі з корупцією? А матеріальна база у вас куди краща, та й можливості практично необмежені, тільки щось вигризать (крім доходів собі, любімим) нічого ви не спішите.

4

Це так грусно, коли далеко не остання людина з влади поре таку єресь. Я розумію, коли пенсіонер в розтягнутих спортівках не може понять, чого у Фелпса з нашим плавцем однакові труси і шапочки, але результати вони показують різні. Йому про зраду писати ще простітєльно. Але коли віце-спікер не розуміє, що для демонстрації якихось результатів треба вкласти купу грошей, а тоді вимагати багато і ще трошки від спортсмена, то це просто біда.

Хіба це нормальна ситуація, коли чемпіони всіх можливих змагань отримують по 10–15 000 гривень зарплати і мусять шабашити за іноземні клуби, щоб представляти на змаганнях Україну, а депутат, який дивиться прямо на робочому місці порнуху, має куди вищий доход? І кому як не Геращенко, яка вже трьох собак з’їла в політиці, розуміти, наскільки це абсурдно і несправедливо?

Замітьте, в пості ні слова про те, що Міністерство провалило Олімпіаду (хто ж це друзєй, які з того ж самого корита харчуються, буде паскудити). Спортсмени винні – без варіантів, малі зубі відростили, щоб вигризти перемоги. А міністр і весь штаб дармоїдів-чиновників – просто няші. Предлагаю їм премію виписати після Олімпіади.

«Пошлем на наступну Олімпіаду паралімпійців»

Це ще один фейсбучний мем. Наші паралімпійці – супермолодці. Це люди, якими потрібно пишатися і захоплюватися, яких потрібно ставити в приклад іншим, яких треба хвалити і фінансово мотивувати. Але для чого порівнювати малопорівнювані речі: Олімпіаду и Паралімпіаду? Це ж абсолютно різний рівень.

Людям з обмеженими можливостями в розвинених країнах параолімпійські рекорди ставити не треба. Вони цілком можуть реалізуватися в будь-якій професії. А де можуть наші інваліди реалізуватися? Почитайте інтерв’ю паралімпійців, багато хто чесно зізнається: пішов у спорт, бо це фактично єдиний шанс знайти роботу.

Успіхи наших паралімпійців на цій Паралімпіаді вражаючі, але давайте будемо чесними: їм таки трошки допомогло, що сасєдську збірну дискваліфікували в повному складі. Якби любителі мельдонію туди б поїхали, то і медалів було б менше. А от якби дискваліфікували російських олімпійців, то наш би медальний залік суттєво покращився. Але хто рахує, правда?

«Позбавить їх громадянства!»

Фейсбук – це зло, а в інтернеті треба сидіти менше. Саме такий висновок я зробила, читаючи матеріали, пости і коменти, присвячені Олімпіаді. Ми не пораділи за жодну медаль (хіба що за Кулішеву – трохи), ми облили помиями всіх спортсменів, які дивом дивним заробили хоч якісь медалі і продовжують виступати за нашу злиденну країну, хоча мають куди привабливіші пропозиції. Ми – ідійоти, які не вміють цінувати те, що маємо, і готові позбутися його за першої ліпшої нагоди. Беріть, нам не жалко, в нас цього гуталіну…

5

Наші глупі «патріоти» нічим не відрізняються від комуністів: ті були готові розстрілювати, гноїти в таборах і виганяти найкращі уми і таланти, якщо виникали сумніви, що вони не надто ідейні комуністи, а тепер їх послідовники, тіки перефарбувавшись в жовто-блакитне, роблять те саме. Я ніколи б не подумала, що знайдеться скільки людей, які будуть звинувачувати Ольгу Харлан в тому, що вона продалася росіянам і програла в поєдинках з ними (нагадаю, вона дві медалі для нас завоювала) чи Олега Верняєва, що в нього є фотки з російськими спортсменами (він теж, нагадаю, поповнив нашу скарбничку медальну). Ці фейсбучні хом’ячки на повному серйозі пропонують їх позбавити громадянства, розстріляти, відправити в АТО, заборонити виступати, не пустити назад в Україну, викликати батьків на загальне судилище, які так погано їх виховали. Краще б наркомана і алкашами стали, їй-Бо, ніж такого позору, як на п’єдесталі поруч з росіянами стояти.

А особо буйні навіть пропонують відбирати спортсменів у збірну не за спортивними досягненнями, а за рівнем патріотизму. Нащо, мовляв, нам ті медалі, хай краще на Олімпіаду їздять свою громадянську позицію демонструвати.

Раз уже всім можна висувати дурацькі пропозиції, висуну і я свою: пропоную на наступну Олімпіаду послати Фаріон, Ляшка, Мірошниченка, ну, і ще парочку подібних. Вони вдінуться патріотічненько, покричать «Москаляку на гілляку», Фаріон прочитає лекцію, чого це кляті японці не вивчили українську, натикають дуль і повернуться героями. Хом’ячки пищатимуть від захоплення, а ми точно ввійдемо в історію Олімпійських ігор.

Всі тексти автора

Коментарі

Олена сказав:

Черговий “шедевр” музейного працiвника! Що це за мова? Стидоба! Вона що, у дитсадку, щоб так “гратися” зi “спiвычою”? До кiнця не дочитала, бо така манера викладення свого вiдношення до того, що вiдбуваеться у нашому спортi, з океаном сарказму, цинiзму, псевдокритики, мiзантропii та ще й такою бидл…вською мовою у мене визивае вiдразу! Ну що це за слова:”грустно; понiмающе; кiвають; пошти тобi; роздiвалка; красiво; обiзяни; сознательна”? ЩО ЦЕ, ЛЮДИ? Дуже дивуюся, що “Про все” це друкуе, що спонукае цю даму писати новi й новi “шедеври” на своiй улюбленiй та такiй близькiй iй мовi! Хочу сказати словами цього фрiлансера:”…ОТ БIЛЬШИХ БРЕДIВ Я ДАВНО НЕ ЧИТАЛА”!

Олена сказав:

Так не сподобалася ця стаття, що написала замiсть “спiвучою”-“спiвычою”! Прошу вибачення.

Вгору