Уляна Супрун В. о. міністра охорони здоров'я України

Чи захищає цибуля від застуди?

22 жовтня 2018, 16:15

До мене звернулися стурбовані батьки школярів. Їх цікавить, чи справді розвішування цибулі в навчальних кабінетах може вберегти дітей від застуди чи грипу? Підозрюю, що думка про цибулю як своєрідний оберіг від грипу, не рідкісна серед батьків школярів та і загалом суспільства. Тому поділюся дослідженнями щодо застосування цибулі під час застуди.

Якщо коротко — їх немає. І найбільш ймовірно, коли ви шукатимете інформацію на цю тему, то скоріш за все натрапите на інтернет-форуми чи статті з журналів, які вас ще більше заплутають.

Способів використовувати цибулю, а інколи й часник, існує дуже багато — їх підвішують в приміщеннях або ж нарізають та розставляють по кутках. Крім того, багато хто вдається до приготування крапель для носа чи просто їсть їх цілими.

Всі ці способи не мають під собою належного наукового обґрунтування. І таке використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту.

Дуже ймовірно, що від споживання цибулини можуть початися печія або дискомфорт у шлунку. Теж саме відбуватиметься і в слизовій носа — сильне подразнення, водночас збільшення виділень. Зокрема діти дуже чутливі до запаху цибулі. Найбільш ймовірно, що таке профілактичне “меню” не буде сприяти навчальному процесу.

Що ж справді допоможе мінімізувати ризики захворіти для дітей:

вакцинуйтеся від грипу самі та зробіть щеплення й вашій дитині — одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу, адже допоможе сформувати імунітет проти вірусу

нагадуйте дітям про правила гігієни, особливо важливо мити ретельно руки

завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу з дітьми на свіжому повітрі

збалансоване харчування, повноцінний сон та достатній рівень фізичної активності — також ефективна профілактика хвороб

якщо дитина захворіла — залишіться вдома та проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем щодо лікування

Цибулю та часник залишіть для смачних і поживних страв і вживайте їх лише як частину збалансованого харчування. А дітям краще запропонуйте теплий чай з малиною

Всі тексти автора
Вгору