Черкащанам розповіли, коли варто йти до психотерапевта

28 серпня 2019, 09:35

"Що скажуть на роботі?", "Якщо я піду до психотерапевта, це значить, що я хворий?", "Зі мною все нормально, треба просто перетерпіти" - такі думки доволі часто зупиняють людей від того, щоб вчасно звернутися за допомогою в разі проблем із психічним здоров’ям. Через стигматизацію психічних хвороб люди часто ховають цю тему в "підпілля". Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

-Наслідком таких упереджень можуть стати складні психічні розлади — як клінічна депресія, емоційне вигорання чи навіть суїцид. Ігнорувати такі проблеми небезпечно для свого здоров’я і людей, що нас оточують, - пише Супрун.

За її словами, що більше ми знаємо про проблему, то краще можемо її розпізнати та розуміти, як діяти. Супрун радить подивитися відео створену в межах кампанії Міністерство охорони здоров`я України “Запитай у лікаря”. На поширені питання про психічне здоров’я відповів лікар-психіатр, директор Центру психічного здоров'я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України Сергій Шум.У відео

- Сергій розповідає про різницю між психологом, психотерапевтом і психіатром, пояснює до кого і в якій ситуації варто звертатися, чому це не соромно, про психологічні травми та способи боротьби з ними, і відповідає ще на низку питань. Будьте уважними до себе та своїх близьких. Вчасно розпізнати психічні проблеми та звернутися за допомогою або ж допомогти комусь, хто поряд — важлива навичка для сучасної людини. За нагоди також перечитайте ці дописи про психічне здоров’я, пише Супрун.


Коментарі

Вгору