Звенигородські освітяни не хочуть бути придатком до сільського профтехучилища

26 квітня 2016, 20:14

0da187de872e95829b0b1f532a2c080a_XL

Викладачі та студенти державного навчального закладу «Звенигородский центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» були шоковані, ознайомившись з наказом Міністерства освіти України від 13 квітня ц.р. «Про оптимізацію мережі професійно-технічних навчальних закладів Черкаської області, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України», в якому йшлося про припинення існування їхнього закладу «шляхом приєднання до Мокрокалигірського професійного аграрного ліцею», що в Катеринопільському районі, інформує Черкаський край.

Про наказ в колективі дізналися 21 квітня, а вже через день Центр підготовки нагадував розтривожений бджолиний вулик. Заспокоїти який у Звенигородку на зібрання з приводу «оптимізації» прибули директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський та директор державного навчального закладу «Мокрокалигірський професійний аграрний ліцей» Станіслав Кошолап (згідно наказу, саме цей заклад перейшовши в ранг Мокрокалигірського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти, має стати «правонаступником всього майна, прав і обов’язків ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих професій»).

На зібранні колектив Звенигородського центру, до якого свого часу ввійшли училище сироварів, Козацьке та Звенигородське професійно-технічні училища, висловив своє обурення з приводу наказу Міністерства, прийнятого, до речі, при клопотанні Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА і виданого не тільки без згоди, але й без врахування думки громади, без пояснень, для чого здійснюється така реорганізація. Передусім, запитували звенигородчани, чому головною юридичною особою має стати не навчальний заклад у Звенигородці, а Мокрокалигірський? Адже Звенигородка протягом 95 років є районним центром, місто розташоване в центрі Черкаської області, знаходиться на відстані 12 кілометрів від залізничних станцій Богачеве та Звенигородка, через місто проходить автошлях Черкаси-Умань-Гайсин, що створює зручності для проїзду студентів. Окрім всього іншого, важливою перевагою на користь Звенигородки є те, що в школах району навчається 3987 учень, значно більше, аніж на Катеринопільщині. Нинішнього року випускниками стануть 429 дев’ятикласників та 240 одинадцятикласників, частина з яких стає учнями ЦППРК. До того ж, це єдиний заклад в Україні, який здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професій «сировар», «маслороб», «апаратник пастеризації та охолодження молока», «майстер незбираної молочної та кисломолочної продукції». Учні цих професій мають змогу проходити практику на відомому не тільки в Україні, а й за її межами, Звенигородському сироробному комбінаті. В ЦППРК за останні два роки створили нову електромонтажну лабораторію, технологічну лабораторію з професії «кухар-кондитер». планували відкрити інші лабораторії та навіть міні-цех, проліцензовано низку нових професій.

— А що тепер? – чулося в залі.

— Подивіться, що сталося з Козацьким профтехучилищем після приєднання, — говорили викладачі. – Там усе роздерибанили, голі стіни залишилися. Так буде і з нашим Центром.

Про абсурдність накреслених «вгорі» дій, посилаючись на значно вищий, аніж в тій же Мокрій Калигірці потенціал, говорив і голова районної ради Володимир Кучер.

— Належної аргументації тут немає, — резюмував він.

Гості необхідність такої от «оптимізації» пояснювали насамперед вимогою часу. Мовляв, у ході об’єднання громад в Катеринопільському районі з центром у Мокрій Калигірці є шанс отримати від держави близько півтора мільйона гривень на розвиток Мокрокалигірського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти. Звичайно, в разі його створення. Але на який розвиток можна розраховувати при таких грошах?

Взагалі ж перипетії довкола ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» аж надто нагадують 2010-2013 роки, коли чиновники Міністерства освіти і науки багаторазово відпрацьовували схему ліквідації та об’єднання навчальних закладів професійно-технічної освіти в Києві. Мотивувалися такі дії оптимізацією мережі професійно-технічних навчальних закладів, але у Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти врешті-решт виникла підозра, що за вивіскою «оптимізації» стоять наміри вилучити у професійно-технічної освіти Києва майно та земельні ділянки для передачі іншим розпорядникам або господарям. На переконання асоціації, в діях Мiнiстерства освіти i науки України на той час були ознаки грубого адмiнiстрування без врахування державних iнтересiв та позиції громадянського суспільства, що викликає обурення серед працiвникiв професійно-технiчної освіти. Подібну думку висловлювали і учасники зібрання в Звенигородці колективу ЦППРК, батьки студентів, депутати обласної, районної та міської рад. Зокрема, депутат обласної ради Олекса Озірний без зайвих реверансів заявив:

— В ході такої-от оптимізації думають не про освіту, не про дітей, а про землю. І з цим не можна не погодитися. Адже за Звенигородським центром закріплено майже 200 гектарів землі, за які давно вже точаться війни місцевого значення. «За цю землю вже два директори поплатилися своїми посадами», — прокоментували з зали заяву Олекси Антоновича.

Таким чином, згоди на «оптимізацію звенигородчани не дали. Що буде далі, побачимо…

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору