Зведення рахунків чи покарання за порушення: конфлікт у «Дирекції парків» набирає обертів

14 липня 2017, 10:26

У Черкасах набирає обертів конфлікт, пов'язаний із керівництвом КП «Дирекція парків». У ситуацію вже втрутився і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який озвучив власне бачення того, що відбувається у КП.  На його думку, конфлікт, який призвів до скорочення одного з заступників директора КП, є нічим іншим  як  «банальним зведенням рахунків» секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького з заступником керівника КП «Дирекція парків» Олексієм Мельником.

- Це банальне зведення рахунків секретаря міськради Радуцького з Мельником за свого родича керівника КП "Дирекція парків" Стойка,  - зазначив Анатолій Бондаренко під час брифінгу з черкаськими журналістами. - Коли секретаря Черкаської міської ради зняли з кураторства над цим підприємством, він почав зводити рахунки з представником "Батьківщини". Ще рік тому я послав керівництво "Дирекції парків" в інші міста для обміну досвідом, але, замість поліпшення ситуації, почали "вилізати" то туалет за мільйон гривень, то плитка по 600 грн. за квадратний метр. Мені незрозуміло, в чому кураторство - кураторство над своїм родичом? Це неправильно. Міська рада - це не сімейний підряд.

Водночас сам керівник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко всі звинувачення у «зведенні рахунків» відкидає і вважає, що рішення про скорочення Олексія Мельника є справедливим. За його словами, підставою для звільнення стала допущена Олексієм Мельником низка порушень, якими він перевищив свої повноваження. Зокрема, Стойко стверджує, що поза його вказівками Мельник розпочав будівництво на пляжі, а також прийняв на відповідальне зберігання металоконструкцій від КП «ЧЕЛУАШ», не маючи на це повноважень.

- Олексій Мельник був скорочений через факти порушень, пов’язані з будівництвом на пляжі та ситуацією навколо ЧЕЛУАША. Я не хочу гратись з ним, щоб шукати підстави та «впаяти» ще догани для того, щоб звільняти. Тому було вирішено скоротити його в зв’язку з оптимізацією, - розповів Володимир Стойко в коментарі «Про все» та додав, що наразі заступника було відсторонено від виконання своїх обов’язків.

У свою чергу, Олексій Мельник, як і міський голова Черкас, переконаний, що став об’єктом «зведення рахунків» з боку секретаря міськради та директора КП.

Своє звільнення він вважає  неправомірним. Адже, наголошує, всі його дії на посаді заступника директора КП відповідали вимогам чинного законодавства.

- Якщо говорити про зберігання металу від «ЧЕЛУАША» то, виявляється, право підпису було передано іншому заступнику на момент відсутності Володимира Стойка. Проте, я не був ознайомлений з цим наказом і, відповідно, коли інше комунальне підприємство запропонувало на безоплатній основі діловий метал, який конче необхідний для ремонтних робіт інфраструктури парку, я, звісно, погодився та оформив це, взявши на відповідальне зберігання «Дирекції», - говорить Олексій Мельник. - Щодо будівництва на пляжі, то я діяв згідно з вказівками безпосереднього куратора Геннадія Шевченка, та й саме приміщення було заплановане у плані пляжу «Пушкінський» від початку.

Як виглядає ситуація зі скороченням заступника КП із правової точки зору, ми попросили прокоментувати юриста.

- У цій ситуації, згідно з наказом директора на підприємстві має відбутися скорочення однієї штатної одинці, а саме – заступника директора. Однак у зазначеному підприємстві такі посади займають одразу дві особи, які є рівнозначними. Тому виникає питання: чому саме цей, а не інший заступник? Адже він був прийнятий на роботу раніше, а отже під скорочення повинен попадати інший. Крім цього, під скорочення не може першим підпадати працівник, який має вищу за іншого кваліфікацію та має переважне право залишитись на роботі. Також його мали попередити за 2 місяці про звільнення, - коментує юрист Олексій Заволокін. - Ймовірно, директор керувався тим, що у вказаного заступника є догана, і тому він гірший працівник, тож скорочують саме його. Однак, по-перше, у працівника є право на оскарження догани. А по-друге мало бути обов’язкове пропонування керівництвом йому рівнозначної  посади.

На думку Олексія Заволокіна, у такій ситуації працівник цілком може спробувати відстояти свої права у суді.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору