Зусилля педагогів у сфері національно-патріотичного виховання розбиваються об депутатські чоботи, — ректор черкаського вишу

22 грудня 2015, 19:30

DSC01468Провести гуманітарний форум для створення концепції національно-патріотичного виховання та спільно боротися за випускників черкаських шкіл домовилися члени ради ректорів, директорів вищих навчальних закладів області. Рада ректорів, яку очолює директорів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, яку очолює Олександр Черевко, зібралася в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, повідомляє прес-служба вишу.

Основним питанням порядку денного було національно-патріотичне виховання молоді.

— Уперше за роки незалежності України ми маємо програмний документ із питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді як одного з пріоритетів національної безпеки держави — Стратегія національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2020 роки, — зазначив Олександр Володимирович. — У часи глобалізації виграє та нація, яка згуртована, єдина. У сучасному світі панує жорстка конкуренція, і та з націй, яка здатна монолітно представити свої інтереси, буде процвітаючою. На жаль, багато віків Україна перебувала у бездержавному стані. Наслідком цього став різний світогляд, ментальність, культура і навіть мова у різних її куточках. Упродовж 24 років незалежності спільної платформи національно-патріотичного виховання у нас не було. Щоправда, у 2005-2010 році були намічені правильні вектори розвитку. І зараз Україна вимушена реалізувати ці вектори зі зброєю в руках. Стратегія, затверджена Указом Президента, розставила усі акценти у цій болючій темі.

Ректор Черкаського національного вважає, що повинна бути державна інформаційна політика, підтримана усіма українськими ЗМІ. Крім того, політична еліта країна має на власному прикладі демонструвати декларовані принципи.

— Ми розуміємо, що «соціологічна пропаганда» , тобто повсякденне життя суспільства, має найбільший вплив на виховання і поведінку людей у порівнянні з будь-якими лекціями і виховними заходами. На жаль, у дійсності зусилля педагогів у сфері національно-патріотичного виховання розбиваються об депутатські чоботи, — каже Олександр Черевко. Він пропонує зібрати в області гуманітарний форум, який би й виробив єдину виховну концепцію, і поставити завдання перед педагогами, представниками галузі культури, спорту, громадськості.

Ідеї доповідача знайшли активну підтримку в середовищі  керівників вищих навчальних закладів. А заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль підсумував:

— На початку 2016 року зберемося представницьким форумом, на який запросимо молодіжні громадські організації, відомих людей, у тому числі спортсменів, які своєю працею популяризують Україну, і закладемо засади серйозної політики в сфері національно-патріотичного виховання.

Проблеми фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, оптимізації мережі також стали предметом обговорення на засіданні. Директор Департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко сподівається, що цьогоріч суттєвих змін у фінансуванні освітніх закладів не відбудеться. Не в останню чергу завдяки тому, що ректори України висловили свою активну позицію і відстоюють перед законодавцями інтереси ввірених їм закладів.

Директор  Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський вважає, що на цьому етапі не йдеться і про оптимізацію вищих навчальних закладів. За словами Валерія Вікторовича, усі навчальні заклади цього року набрали студентів, продемонструвавши свою конкурентоспроможність та високий рівень підготовки.

Він зупинився на особливостях вступної кампанії-2016, наголосивши, що умови прийому цьогоріч будуть більш жорсткі — відмінено пільги при вступі, зменшено розмір держзамовлення для вишів.

Питання, пов’язані з майбутнім освітніх закладів І-ІІ рівнів акредитації, з організацією наступної вступної кампанії, потребами ринку праці викликали жваве обговорення. Ректори вирішили навіть створити робочу групу, яка б розробила конкретні рекомендації щодо усіх болючих питань функціонування навчальних закладів області.

Голова ради ректорів Олександр Черевко наголосив, що керівники ВНЗ мають спільну мету — зробити все можливе, щоб випускники місцевих шкіл продовжили освіту в навчальних закладах Черкащини.

Пропозиції, висловлені на засіданні, будуть оформлені у відповідні рішення ради ректорів. Намічені також плани роботи на майбутній рік.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору